EUROLAB Logo

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Gözetim Hizmetleri

Tanklara ve Sıvı Kargolara Yönelik İnceleme

Uluslararası gözetim ve denetim kuruluşları, her türlü kargo operasyonları ile ilgili olarak müşterilerine profesyonel anlamda laboratuvar, gözetim ve denetim hizmetleri vermektedir. Bu hizmetler arasında tanklara ve sıvı kargolara yönelik çalışmalar da bulunmaktadır. Örneğin ham petrol ve petrol ürünlerinde verilen hizmetler bu kapsamdadır. Bu hizmetler ile değeri yüksek sıvı yüklerin ticareti ve taşınması konularında işletmelere destek olunmaktadır. Tankerlerde, limanlarda ve üretim tesislerinde depolanan sıvı yüklerin gözetim ve denetimi hizmetleri ile dünya genelinde yapılmakta olan ticarette, alıcı ve satıcı şirketler arasında doğru, hızlı, kaliteli ve güvenilir bir ilişkinin kurulması sağlanmış olmaktadır. Gerçekleştirilen testler, analizler, incelemeler ve gözlemler sonucunda taraflar arasında çıkabilecek anlaşmazlıkların önüne geçilmiş olmaktadır.

Tanklara ve Sıvı Kargolara Yönelik İnceleme

Tanklara ve sıvı kargolara yönelik incelemeler, depolama alanlarında, üretimin yapıldığı tesislerde ve yükleme ve boşaltma faaliyetlerinde başlıca şu çalışmaları kapsamaktadır:

  • Gemi ve liman tanklarında miktar tespiti
  • Gemi ve liman tanklarından numune alma ve test hizmetleri
  • Gemi ve liman tanklarının temizlik ve yüke uygunluk kontrolleri
  • Katıklar ile kargo şartlandırma hizmetleri
  • Ürünlerin markalama (işaretleme) operasyonlarının gözetim hizmetleri
  • İşletmeler için stok kontrol hizmetleri

Örneğin özellikle pertol ve petrol ürünleri ile ilgili olarak bu hizmetler verilirken ham petrol testleri, fuel oil testleri, motorin testleri, benzin testleri, madeni yağ testleri, havacılık yakıtları testleri, biodizel testleri ve bioethanol testleri gibi birçok test yapılmaktadır.

Bunun yanı sıra uluslararası gözetim ve denetim kuruluşları, kimyasal yüklerle ilgili olarak da gözetim hizmetleri vermektedir. Yasal düzenlemeler ve güvenlik kriterleri paralelinde kimyasal ürünlerin miktar bütünlüğü ve kalitesi konularında işletmelere güvence vermekte ve olası risklerin önüne geçmelerini sağlamaktadır. Bu yönde olmak üzere işletmelere tank ölçümü ve miktar raporlaması, tank temizlik ve wall-wash gözetim hizmetleri, kimyasal ürünlerden numune alma, stok tespiti, miktar faklılıklarını araştırma ve çeşitli analiz hizmetleri verilmektedir.

Kuruluşumuz, gözetim hizmetleri kapsamında, talep eden müşterilerinin sevkiyat işlemleri konusundaki ihtiyaçlarına da cevap vermektedir. Bu çerçevede olmak üzere tanklara ve sıvı kargolara yönelik inceleme de başlıca sevkiyat hizmetleri arasındadır.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.