EUROLAB Logo

EnglishChinese (Traditional)FrenchGermanGreekItalianPortugueseRussianSpanishTurkishPersianGeorgian

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Gözetim Hizmetleri

Yükleme Sonrası Konteyner Fumigasyonu

Uzun yolculuk yapacak tarım ürünleri ve gıda maddeleri için en büyük tehlike değişen hava koşulları ve değişen nem ve sıcaklık ile birlikte ortamda oluşacak zararlı haşareler ve mikroorganizmalardır. Önlem alınmayacak olursa bunlar hızla çoğalabilir ve ürüne büyük boyutlu zararlar verebilirler. Fumigasyon, bitkisel ve hayvansal ürünleri, çeşitli zararlılardan arındırmak ve zarar görmeden yerine ulaştırmak için uygulanan bir ilaçlama yöntemidir. Bu şekilde zararlıların çoğalması ve yayılması ve ürünlerin hasar görmesi önlenmiş olmaktadır.

Yükleme Sonrası Konteyner Fumigasyonu

Konteynerler, dökme yüklerin taşınmasında giderek daha çok kullanılan önemli bir sevkiyat aracıdır. Konteynerlerin kapakları yükleme sonrasında sıkıca kapatılır ve içindeki yükün olumsuz hava koşullarından korunması sağlanır. Ancak diğer yandan güzergaha bağlı olarak konteynerlerin aşırı ısınması, taşınan yüke bağlı olarak içinde zararlı haşarelerin ve mikroorganizmaların üremesine ve çoğalmasına neden olabilir. Bu nedenle özellikle gıda maddeleri yerleştirilen konteynerlerde fumigasyon uygulaması önemli olmaktadır.

Gözetim kuruluşları tarafından, yükleme sonrasında konteynerlere fumigasyon hizmeti verilmektedir. Fumigasyon işleminde katı, sıvı veya gaz durumundaki bir takım kimyasal maddeler kullanılarak, yumurta, larva, krizalit veya ergen dönemlerinde bulunan böcekler ve bakteri ve mantar gibi mikroorganizmalar yok edilmektedir. Bu işlem sırasında kullanılacak kimyasal maddelerin türü, miktarı ve süresi uluslararası standartlarda yer almaktadır. Fumigasyon uygulaması biyolojik olarak haşarelerin her döneminde etkili olmaktadır.

Yükleme sonrası konteynerlerde bulunan her türden bitkisel ve hayvansal gıda maddelerine, ihracatı yapılan ürünlere, ürünleri taşımak için kullanılan demir ve çelik araçlara, tahta paletlere, tütün ve pamuk gibi ürünlere, tohumlara, fidelere, çeşitli bakiyat ürünlerine fumigasyon uygulaması yapılmaktadır.

Yükleme sonrası konteynerlere yapılan fumigasyon işlemi, doğrudan gıda maddeleri ve ürünler üzerine uygulanabilir. Bu uygulama ürünlerde kalıntı bırakmayacağı gibi bu ürünlerin tat, koku ve görünümlerinde de bir değişikliğe neden olmaz. Üstelik gıda maddelerin her noktasına hızlıca nüfuz ederek kısa sürede haşareleri etkisiz hale getirir. Ayrıca maliyet ve işgücü açısından oldukça ekonomik bir yöntemdir.

Kuruluşumuz, gözetim hizmetleri kapsamında, fumigasyon işlemleri konusunda da uzman bir kadroya sahiptir. Bu çerçevede, talep eden işletmelere yükleme sonrası konteyner fumigasyonu hizmetleri de verilmektedir.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.