EUROLAB Logo

EnglishChinese (Traditional)FrenchGermanGreekItalianPortugueseRussianSpanishTurkishPersianGeorgian

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Gözetim Hizmetleri

Tank Temizlik Denetimi

Taşıma şirketlerinin sözleşme kapsamında taahhüt ettikleri her türlü hizmeti karşılayabilecekleri ve uluslararası ticari ilişkiler çerçevesince taşınan yüklere uygun koruma seviyesini temin edecekleri, gözetim ve denetim çalışmaları ile kanıtlanmaktadır. Gözetim ve denetim şirketlerinin bu yönde düzenleyecekleri raporlar, taşıma şirketlerinin taahhütlerini güvence altına almış olmaktadır. Bu nedenle gözetim ve denetim kuruluşlarının yapacakları denetim faaliyetlerinin önemi çok fazladır.

Tank Temizlik Denetimi

Örneğin taşıma işlemlerinin doğru yapılacağı veya yüklerin zamanında teslim edileceği, bu yöndeki taahhütlerin sadece iki tanesidir. Bunun gibi taşınan yüklerin zarar göremeden yükleneceği, taşınacağı ve boşaltılacağı da bir başka taahhüttür. Yüklerin zarar görmeden taşınması ise doğal olarak ambarların veya tankların temizliği ile doğrudan ilgilidir. Denetim kuruluşlarında görevli denetçiler, bu konuda uluslararası alanda kabul gören kriterler, yöntemler ve standartlara uygun çalışmaktadır.

Sıvı yük taşıyan tankerler ile ilgili olarak denetim kuruluşları, müşterilerden gelecek talepler doğrultusunda, esas olarak şu hizmetleri vermektedir:

 • Fuel oil yakıt tanklarının içinde biriken pisliklerin ve tortunun temizlenmesinin ve tanklardan uzaklaştırılmasının kontrolleri
 • Mazot yakıt tanklarının içinde biriken kum, su, pislik ve tortunun temizlenmesinin ve tanklardan uzaklaştırılmasının kontrolleri
 • Çeşitli yakıt tanklarının dip çamuru, dip tortusu temizliğinin ve gerekli serpantin bakımlarının kontrolleri
 • Petrol ürünlerinden doğalgaza geçen işletmelerin tank dönüşüm işlerinin kontrolleri
 • Doğal gaza dönüşümü yapılan tankların farklı amaçlarla kullanılabilmesi için temizlenmesinin ve boyanarak su tanklarına çevirilmesinin kontrolleri
 • Kullanılmayan her türden eski yakıt tanklarının kesim, söküm ve bertaraf işlemlerinin kontrolleri

Kısaca endüstriyel tank temizlik işleri, deneyimli ve eğitimli denetimciler tarafından gözlenmektedir. Bu denetimler ile gerektiğinde gemilerdeki kimyasal tankların, fuel oil, mazot ve yağ tanklarının, dip su atıklarının temizlenmesi, dip tortusunun temizlenmesi ve çeşitli özelliklerdeki tankların yıkama ve tank dönüşüm işlemleri gözetilmektedir. Başlıca verilen hizmetler şu şekilde özetlenebilir:

 • Gemilerin tank temizlikleri
 • Gemilerin ambar temizlikleri
 • Tankaların gas-free (gazdan arındırma) işlemleri
 • Tankların ürün değişim ve temizlikleri
 • Sintine temizlik işlemleri
 • Tank taşıntı ve döküntü olaylarına müdahale edilmesi

Kuruluşumuz, birçok denetim hizmetleri arasında talep eden müşterilerine tank temizlik denetimi hizmetleri de sunmaktadır.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.