EUROLAB Logo

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Gözetim Hizmetleri

Konteyner Gözetimleri

Konteynerler, çeşitli boylarda olmak üzere üretilen ve içine yüklenecek malların, taşınma sırasındaki güvenliğini sağlamak üzere tasarlanan dev kasalardır. Konteynerler, dünyanın her yerine yüklerin güvenli bir şekilde naklinde kullanılan ekipmanlardır. Dolayısıyla konteynerlerin hem üretimleri sırasında hem de kullanıldıkları süre içinde kontrol altında tutulması ve onarım gerektirmesi durumunda derhal onarılması gerekmektedir.

Konteyner Gözetimleri

Gözetim ve survey kuruluşları tarafından verilen hizmetlerden biri olan konteyner gözetimleri kapsamında başlıca şu hizmetler verilmektedir:

 • Konteyner üretiminin kontrolleri
 • Konteyner projelerinin ve mukavemet hesaplarının kontrolleri
 • Konteyner üretim standartlarının gözden geçirilmesi
 • Prototip testlerine nezaret edilmesi
 • Konteynerlerin uluslararası standart ve kriterlere uygun olup olmadığı, kısaca yüklemeye uygun olup olmadığı kontrolleri
 • Konteynerlerin fabrika seri üretim kontrolleri
 • Konteynerlerin zorunlu ve zorunlu olmayan kira öncesi veya kira sonrası kontrolleri
 • Konteynerlerin tahliye sonrasında kontrolleri
 • Konteynerlerin hasar tespit kontrolleri
 • Konteyner tip testleri
 • Konteynerlerin onarım sonrası kontrolleri
 • Konteynerlerin kaynakçı kontrolleri
 • Konteynerlerin temizlik kontrolleri
 • Müşteri adına konteyner kabul testleri ve gözetimi

Konteynerler, uluslararası ticarete konu olan malların taşınmasında önemli bir yer tutumaktadır. Taşıma koşullarına, taşınan malların nitelikleri ve taşıma araçlarına bağlı olarak, mobilyadan makinaya, tekstil ürünlerinden bozulma ihtimali olan gıda maddelerine kadar çok farklı gruplarda ticari mal, konteynerlere yüklenerek taşınabilmektedir.

Dünyada, ticaretin artması ile birlikte konteynelere duyulan ihtiyaç da artmakta, ve bu paralelde konteyner üretimi de giderek artmaktadır. Böyle olunca konteynerlerin uluslararası standartlara uygun olarak üretilmesi ve bunun bağımsız ve tarafsız gözetim kuruluşları tarafından denetlenmesi önemli olmaktadır. Konteynerlerin, taşınacak olan ticari mallar için uygun olup olmadığının tespit edilmesi, satıcı ve alıcı firmalar kadar taşımayı gerçekleştirecek firmalar ve sigorta şirketleri açısından da önem taşımaktadır.

Bu bakımdan konteynerilerin tasarımından üretilmesine kadar, hatta kullanıldığı sürece düzenli muayenelerinin yapılması gerekmektedir. Uluslararası alanda hizmet veren bağımsız gözetim kuruluşlarına bu nedenle çok iş düşmektedir.

Bu arada konteynerlerin kapaısına CSC kontrol ve onay plakası takılmaktadır. Bu plaka, Güvenli Konteyner Düzenlemeleri Uluslararası Sözleşmesi tarafından açıklanan standartlara göre, konteynerin güvenlik testinden geçtiğini ve beyan edilen özellikleri karşıladığını göstermektedir. Bu plaka yetkili uluslararası gözetim kuruluşlarının denetimleri sonrasında takılmaktadır.

Kuruluşumuz tarafından genel gözetim hizmetleri kapsamında konteyner gözetim hizmetleri verilmektedir.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.