Türcert Logo

EnglishChinese (Traditional)FrenchGermanGreekItalianPortugueseRussianSpanishTurkishPersianGeorgian

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Madencilik Hizmetleri

Su Arıtma Hizmetleri

Madencilik faaliyetleri sırasında ortaya çıkan kirleticiler birçok bakımdan insan sağlığı ve doğal çevre için tehlikeli sonuçlar yaratabilmektedir. Örneğin bu kirleticiler yaygın kirlenmelere neden olmakta, biyolojik sistemlere yönelik etki göstermekte ve gıda zincirine kolayca geçerek canlı organizmalarda birikebilmektedir. En zehirli ağır metaller şunladır: civa, bakır, kadmiyum, kurşun, çinko, nikel ve kobalt. Bu metallerin zehirleme seviyeleri, bileşik veya iyon duruunda bulunmalarına göre ya da canlı organizmaların bu metalleri absorbe edebilme güçlerine göre farklı olmaktadır.

Su Arıtma Hizmetleri

Zehirli metal kirliliği etkenlerinin başında jeolojik ayrışma, endüstriyel atıklar, endüstri atık suları, atmosferik kaynaklar, tarımsal faaliyetler ve doğal olarak madencilik faaliyetleri gelmektedir.

Metalik kirlenmeleri genel olarak sularda yoğunlaşmaktadır. Bu yoğunlaşma sularda iki şekilde olmaktadır: ya çözünme şeklinde ya da çözünmeden suların dibinde toplanma şeklinde.

Genelde madencilik faaliyetleri ile oluşan atıksular, arıtılmadan ve gerekli önlemler alınmadan doğaya bırakıldığı takdirde, toprak ekosistemine geçmekte ve bir takım ağır metaller ve iz elementler toprak tarafından tutulmaktadır. Bunların toprak içindeki çözünürlüğü, yani hareketliliği, toprağın pH değerine bağlı olarak değişmektedir. Eğer toğrağın pH değer düşükse, ağır metaller toprakta daha fazla çözünmektedir. Toprakta fazla miktarda biriken ağır metaller ise, uygun koşullarda yer altı sularına da karışmaktadır.

Gelişmiş laboratuvarlar tarafından işletmelerin kirlenmiş atıkları izlenmekte, özellikleri belirlenmekte, değerlendirilmekte ve uygun su arıtma sistemleri önerilmektedir. Bu çerçevede yüksek yoğunluklu tortu prosesi, sürdürülebilir proses tasarımı ve süreç denetimi ve optimizasyonu çalışmaları yapılmaktadır.

Kuruluşumuz üretim ve tesis hizmetleri kapsamında su arıtma hizmetleri de vermektedir. Bu hizmetler sayesinde işletmeler, güvenli, hızlı ve kesintisiz bir şekilde, daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli üretim yapmaktadır.

Üretim ve tesis hizmetleri kapsamında verilen su arıtma hizmetleri bu yönde kuruluşumuz tarafından verilen hizmetlerden sadece bir tanesidir. Bunun dışında başka birçok üretim ve tesis hizmetleri de verilmektedir.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.