Türcert Logo

EnglishChinese (Traditional)FrenchGermanGreekItalianPortugueseRussianSpanishTurkishPersianGeorgian

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Madencilik Hizmetleri

Tesis Tasarım Mühendisliği - Satın Alma ve İnşaat Gözetimi

Mevcut bir maden tesisinin yeniden yapılandırılmasında fizibilte çalışmaları önemli yer tutmaktadır. Esas olarak fizibilite çalışmaları ile üretim hedefleri yeniden ortaya konmakta, üretim maliyetleri hesaplanmakta, olası iş gücü gereksinimleri tespit edilmekte,yeni tesisinin kullanım ömrü hesaplanmakta ve elde edilen sonuçlara göre yatırım miktarı ve süresi belirlenmektedir. Ancak bu noktada olumlu karar verildiği takdirde, tesisin yeniden inşası faaliyetlerine girişilmektedir. Bu kapsamda olmak üzere mevcut ocakların tamir, bakım ve genişletme çalışmalarına başlanmakta ve gerek görülen yerlerde yeni kuyu ve desandre açılmakta (desandre, maden ocaklarında derinlerden çıkarılan madenin yüzeye çıkarılması için yapılan eğimli galeridir), tesislerin hızlı ve yüksek kapasite ile çalışması sağlanmakta ve yeraltı nakliye sistemleri iyileştirilmektedir.

Tesis Tasarım Mühendisliği - Satın Alma ve İnşaat Gözetimi

Kısaca yeni kurulacak bir maden tesisi olsun, ya da mevcut tesislerin iyileştirme, güçlendirme, yenileme ve genişletme projelerinde olsun, işletmelerin, araziden alınacak jeolojik ve jeoteknik veriler doğrultusunda ayrıntılı fizibilite projeleri hazırlamaları ve yatırım planlamasını buna göre yapmaları gerekmektedir. Bu yatırımlar konusunda yapılacak bir hata veya eksiklik, tesisin faaliyet süresi boyunca geri dönülmez maliyetlere yol açabilir. Yatırımların yerinde ve doğru kararlarla yapılması durumunda işletmeler, faaliyetlerini teknolojik gelişmelere paralel gerçekleştirdikleri ölçüde yüksek verimliliğe ulaşabilirler, güçlü rekabet edebilirler ve yüksek iş güvenliği standartlarını sağlayabilirler.

Bu noktada aynı duyarlılığın, tesisin inşaat çalışmaları sırasında ya da bir maden tesisinin satın alınma aşamasında da gösterilmesi gerekmektedir.

Kuruluşumuz tesis tasarım mühendisliği hizmetleri kapsamında satın alma ve inşaat gözetimi hizmetleri de vermektedir. Bu hizmetler sayesinde işletmeler, güvenli, hızlı ve kesintisiz bir şekilde, daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli üretim yapmaktadır.

Tesis tasarım mühendisliği hizmetleri kapsamında verilen satın alma ve inşaat gözetimi hizmetleri, bu yönde kuruluşumuz tarafından verilen hizmetlerden sadece biridir. Bunun dışında başka birçok metalurji ve proses tasarımı hizmetleri de verilmektedir.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.