Türcert Logo

EnglishChinese (Traditional)FrenchGermanGreekItalianPortugueseRussianSpanishTurkishPersianGeorgian

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Madencilik Hizmetleri

Kimyasal Testler - Eser Element Testleri - Radyoaktif ve Nadir Bulunan Toprak Elementleri Analizi

Nadir toprak elementleri 17 tanedir. Bunlardan 15 tanesi lantanit grubudur, diğer ikisi ise skandiyum ve itriyumdur. Aslında skandiyum ve itriyum aynı kimyasal özelliklere sahiptir, lantanitler grubuna girer ve yer kabuğunda nadir olmayan elementlerdir, ancak sonradan nadir toprak elementi olarak kabul edilmiştir.

Kimyasal Testler - Eser Element Testleri - Radyoaktif ve Nadir Bulunan Toprak Elementleri Analizi

Nadir toprak elementlerinin kullanımı çok fazla değildir, ancak birim performansa etkisi kritik seviyededir. Örneğin akıllı telefonlarda sekiz tane nadir toprak elementi kullanılmaktadır. Bu cihazların devrelerinin küçük ve fonksiyonel olmasında nadir toprak elementlerinin etkisi fazladır. Kullanlan miktar az olmasına rağmen cihazların kullanıcı sayısı hızla artmaktadır.

Nadir bulunan toprak elementleri genel olarak demir grisi ve gümüş rengindedir ve parlaktır. Yumuşak, kolayca şekil alabilen, haddelenebilen ve tepkimeye girebilen maddelerdir. Kendilerine özgü optik ve manyetik özelliklere sahiptir.

Skandiyum genel olarak havacılık bileşenlerinin üretiminde, itriyum lazerlerin ve mikrodalga filtrelerin üretiminde, gadolinyum bilgisayar hafıza kartlarının ve mıknatısların üretiminde, prometyum nükleer pillerin üretiminde, lantan kamera lenslerinin ve pil elektrotlarının üretiminde kullanılmaktadır.

Nadir bulunan toprak elementleri, karışık elementler, cevher konsantresi, yüksek zafiyetli oksit ve elementler, ara ürünler, metal ve alaşımlar olarak ticari bir değere sahiptir. Bu yüzden de gelişmiş laboratuvarlarda gerçekleştirilen test ve analiz çalışmaları önemli olmaktadır.

Kuruluşumuz analitik hizmetler arasında verilen kimyasal test hizmetleri kapsamında, eser element testleri radyoaktif ve nadir bulunan toprak elementleri analiz hizmetleri de vermektedir. Bu hizmetler sayesinde işletmeler, güvenli, hızlı ve kesintisiz bir şekilde, daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli hizmetler vermektedir.

Kimyasal test hizmetleri kapsamında verilen eser element testleri radyoaktif ve nadir bulunan toprak elementleri analiz hizmetleri yanı sıra kuruluşumuz başka kimyasal test hizmetleri de vermektedir.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.