Türcert Logo

EnglishChinese (Traditional)FrenchGermanGreekItalianPortugueseRussianSpanishTurkishPersianGeorgian

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Madencilik Hizmetleri

Jeoteknik Hizmetler

Gelişen ve gelişmekte olan ülkelerde enerjiye olan talep, her geçen gün daha fazla artmaktadır. Jeoteknik, yeraltı ve yerüstü yapılarda ve zeminler ile ilgili problemlerin çözümünde uygulama alanı bulan bir bilim ve mühendislik dalıdır. Son yıllarda özellikle tüneller, şev kazıları, yeraltı hidrolik yapılar, yollar, barajlar ve madencilik çalışmalarında kaya ve zemin problemlerinin çözümünde ciddi bir destek sağlamaktadır.

Jeoteknik Hizmetler

Konumuz itibariyle madencilik faaliyetlerinde, yeraltı ve yerüstü yapılarının tasarım ve proje çalışmaları, inşaat, makine, elektrik, hidroloji ve ekonomi gibi disiplinlerin ortak çalışmasını gerektirmektedir. Bir madencilik projesinin jeoloji ve jeoteknik yönden yapılır olması gerekmektedir. Bu amaçla önce ön inceleme çalışmaları ile bir planlama yapılır (master plan hazırlanır), arkasından çözümleme gelir. Fizibilite çalışmaları ile tesislerin şekli, yeri ve boyutları netlik kazanır.

Kayaçların karstik yapısı ve geçirimliliği ve jeoteknik özellikleri ancak bir yerbilimcinin çalışmasını gerektirir. Bu özelliklerin belirlenmesi amacı ile sondaj, araştırma galerisi, zemin ve kaya mekaniği testleri ve jeofizik enjeksiyonu araştırmaları yapılır.

Jeoteknik çalışmaları, yabancı ülkelerde olduğu gibi ülkemizde de teknolojilerin gelişimesine paralel olarak önem kazanmıştır. Yatırım giderleri yüksek olan madencilik sektöründe de planlama, projelendirme ve yapım aşamalarında jeoteknik ilke ve kriterlerinden faydalanılmaktadır.

Gelişmiş laboratuvarlar tarafından, maden, petrol, kömür ve sanayi hammaddeleri gibi doğal kaynakların aranması, keşfedilmesi, geliştirilmesi ve işletilmesi çalışmalarında her türlü jeoteknik hizmetler verilmektedir. Bu kapsamda verilen başlıca hizmetler, kaya mekaniği testleri, hidrolik iletkenlik testleri, asfalt mühendisliği ve zemin ve tortu numunleri alma hizmetleridir.

Kuruluşumuz işletme ve kapatma hizmetleri kapsamında jeoteknik hizmetleri de vermektedir. Bu hizmetler sayesinde işletmeler, güvenli, hızlı ve kesintisiz bir şekilde, daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli üretim yapmaktadır.

İşletme ve kapatma hizmetleri kapsamında verilen jeoteknik hizmetleri, bu yönde kuruluşumuz tarafından verilen hizmetlerden sadece bir tanesidir. Bunun dışında başka birçok şantiye işletme ve kapatma hizmetleri de verilmektedir.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.