Türcert Logo

EnglishChinese (Traditional)FrenchGermanGreekItalianPortugueseRussianSpanishTurkishPersianGeorgian

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Madencilik Hizmetleri

ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi Belgelendirmesi

Çevre kirliliği problemi özellikle yirminci yüzyılın ikinci yarısında, uluslararası toplumun gündeminde yer almaya başlamıştır. Çevre kirliliği o derece sınır tanımazlık göstermeye başlamıştır ki, bu nedenle uluslararası işbirliği yapılması ve ortak çözümler bulunması bir zorunluluk olmuştur. Bu yönde yapılan çalışmalar, çeşitli üretim süreçlerinde atıkların azaltılmasına, bu yoldan çevrenin korunmasına ve kaynakların daha verimli kullanılmasına odaklanmıştır. Bu çalışmaların temelini, Uluslararası Standartlar Örgütü (ISO) tarafından 1996 yılında yayınlanan, ISO 14000 standartlar serisi oluşturmaktadır.

ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi Belgelendirmesi

Çevre kirliliği, 1960’lı yıllardan itibaren kendini hissettirmeye başlamıştır. Birleşmiş Milletler bu yıllarda konuyu gündemine almış ve uluslararası işbirliğinin yollarını aramaya başlamıştır. Çevre yönetim sistemlerinin gelişmeye başlaması ile, sanayide doğal kaynakların ekonomik kullanımı ve sanayi faaliyetleri sonucu oluşan çevre kirliliğinin kaynağında önlenmesine yönelik yönelik standartlar oluşmaya başlamıştır. ISO 14000 serisi standartlar öncesinde, BS 7750 standardı ve Avrupa Birliği ülkelerinde uygulanan eko-yönetim ve denetim planı gibi sistemler geliştirilmiştir.

Çevre yönetim sistemi, işletmelere, çevreyi ilgilendiren aktivitelerini, ürünlerini ve hizmetlerini sistematik olarak yönetmeleri için çok önemli bir araçtır. Bu sistem ile işletmeler çevrenin korunması yönündeki yükümlülüklerini ve performanslarını etki bir şekilde yönetebilmektedir.

Çevre problemleri, insanlığın bugününü ve gelecekteki yaşamını kökünden tehdit etmektedir. Konu sadece ulusal kararlarla ve yöntemlerle çözülecek boyutta değildir. Çevre problemleri küresel boyuttadır ve önlem alınmazsa giderek daha büyük tehlikeler yaratmaktadır.

Kuruluşumuz işletmelere, kalite, sağlık, güvenlik ve çevre hizmetleri kapsamında, ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi belgelendirmesi hizmetleri de vermektedir. Bu çalışmalarda amaçlanan, işletmelerin daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli ürün ve hizmetler üretmesidir.

ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi belgelendirmesi hizmetleri ile birlikte kuruluşumuz başka kalite, sağlık, güvenlik ve çevre hizmetleri de vermektedir.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.