Türcert Logo

EnglishChinese (Traditional)FrenchGermanGreekItalianPortugueseRussianSpanishTurkishPersianGeorgian

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Madencilik Hizmetleri

Katranlı Kum Hizmetleri - Madencilik Ekipman Bakımı Hizmetleri

Bugün özellikle Kanada’da ormanlık alanlarda faaliyetlerini sürdüren katranlı kum tesisleri, en dehşet verici doğa tahribatına neden olmaktadır ve büyük tepkiler çekmektedir. Bu faaliyetler sırasında sığ ve yüzeysel toprak tabakası kaldırılmakta ve petrol kumları çıkarılmaktadır. Petrol veya katran kumu adı verilen bu topraktan elde edilen sentetik ham madde, bir çeşit ham petrol türüdür. Toprak sıyrılarak çıkarılan petrol kumları, bitumen üretme tesislerine götürülmektedir. Ancak yoğun petrol bitümü elde etmek için bu tesislerde çok fazla sıcak su ve kimyasal maddeler kullanılmaktadır. Ağır ham petrol olan bitüm, petrol boru hatları ve tankerler kullanılarak işlenmek üzere petrol rafinerilerine taşınmaktadır.

Katranlı Kum Hizmetleri - Madencilik Ekipman Bakımı Hizmetleri

Katranlı kum, bitüm üretme tesislerinde işlenirken kullanılan bütün suyun, geri dönüşüm işlemleri ile işlenmesi ve yeniden kullanılması gerekmektedr. Aksi halde ortaya çıkan zehirli ve yapışkan atık, yapay havuzlarda bekletilmektedir. Bugün Kanada’da katran kumları alanı inanılmaz bir hızla büyümektedir.

Son yıllarda çok yüksek rakamlara ulaşan küresel ham petrol fiyatları yüzünden, petrol kumları esaslı bitüm çıkarılması ve üretilmesi çalışmaları oldukça kazançlı bir düzeye ulaşmıştır. Buna rağmen çevre güvenliğini ve doğanın ekolojik dengesini korumak yönünde ciddi sıkıntılar söz konusudur. Bu bakımdan çevreci kuruluşların da baskısı ile yenilikçi ve ileri teknolojilerin ve yöntemlerin yaygınlaştırılması konusunda önemli çalışmalar sürdürülmektedir.

Kuruluşumuz üretim ve tesis hizmetleri kapsamında katranlı kum hizmetleri arasında madencilik ekipman bakımı hizmetleri de vermektedir. Bu hizmetler sayesinde işletmeler, güvenli, hızlı ve kesintisiz bir şekilde, daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli üretim yapmaktadır.

Katranlı kum hizmetleri arasında verilen madencilik ekipman bakımı hizmetleri, bu yönde kuruluşumuz tarafından verilen hizmetlerden sadece bir tanesidir. Bunun dışında başka birçok üretim ve tesis hizmetleri de verilmektedir.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.