Türcert Logo

EnglishChinese (Traditional)FrenchGermanGreekItalianPortugueseRussianSpanishTurkishPersianGeorgian

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Madencilik Hizmetleri

Jeokimya Hizmetleri - Çürütme ve Kaynaştırma Hizmetleri - Füzyon

Madencilik sektöründe çürütme ve kaynaştırma çalışmaları, numune hazırlama esaslarının temelini teşkil etmektedir. Bu işlemler sırasında numune sıvı durumuna getirilmektedir. Gelişmiş laboratuvarlarda bu amaçla farklı yöntemlere baş vurulmaktadır. Hangi yöntemin kullanılacağı, elde edilecek verilerin nerede kullanılacağına bağlıdır. Ancak hangi yöntem tercih edilirse edilsin, çürütme ve kaynaştırma çalışmalarında, ergimiş akışkan durumundaki numune tamamen çürütülmekte ve ergiyen malzeme disklere dökülmektedir. Test ve analizlerde kullanılacak ergimiş akışkanın çeşidi, analizleri yapılacak element veya elementlere ve bu iş için kullanılacak cihazlara bağlı olmaktadır.

Jeokimya Hizmetleri - Çürütme ve Kaynaştırma Hizmetleri - Füzyon

Gelişmiş laboratuvarlar bu konuda işletme ihtiyaçlarını değerlendirmekte ve numuneler için en doğru çürütme ve kaynaştırma yöntemlerini ve araçlarını önermektedir. Bu amaçla laboratuvarlarda, iki asitli parçalanma (veya altın suyunda parçalanma), çok asitli çürütme ve füzyon yöntemleri kullanılmaktadır.

Füzyon yöntemleri genelde iki türlüdür: sodyum peroksit füzyonu ve lityum metabor füzyonu.

Sodyum peroksit füzyonu, erimesi güç birçok madenin çözündürülmesinde kullanılmaktadır. Bu füzyon şeklinde çok etkili üç farklı akışkan kullanılmaktadır: sodyum karbonat, sodyum peroksit ve sodyum hidroksit. Bu füzyon, son derece güçlü ama basit bir oksitleştirme karışımıdır ve birçok kırılgan minerali çözündürmektedir.

Lityum metabor füzyonu ise, bir numunenin kayaç oluşturan elementlerini ve iz elementlerini çözündürmek için kullanılmaktadır.

Kuruluşumuz analitik hizmetler arasında verilen jeokimya hizmetleri kapsamında, çürütme ve kaynaştırma hizmetleri arasında bulunan füzyon hizmetleri de vermektedir. Bu hizmetler sayesinde işletmeler, güvenli, hızlı ve kesintisiz bir şekilde, daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli hizmetler vermektedir.

Jeokimya hizmetleri kapsamında verilen çürütme ve kaynaştırma hizmetleri arasında bulunan füzyon hizmetleri, bu yönde kuruluşumuz tarafından verilen hizmetlerden sadece biridir. Bunun dışında başka birçok analitik test hizmetleri de verilmektedir.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.