Türcert Logo

EnglishChinese (Traditional)FrenchGermanGreekItalianPortugueseRussianSpanishTurkishPersianGeorgian

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Madencilik Hizmetleri

Enerji Kaynakları - Uranyum

Çeşitli öngörülere göre, küresel anlamda enerji talebi gittikçe büyümektedir ve 2040 yılına kadar bu büyümenin yüzde 27’ler seviyesine çıkması ve 18 milyar ton petrol eşdeğerine ulaşması tahmin edilmektedir. 2018 yılı için küresel enerji talebi 14 milyar ton petrol eşdeğeri hesaplanmıştır. Bu süreçte en yüksek enerji talebinin Çin ve Asya Pasifik ülkelerden gelmesi beklenmektedir. Bu ülkeleri Kuzey Amerika izlemektedir. Avrupa ülkelerinde ise enerji talebi biraz düşecek olsa da enerji talebi en yüksek üçüncü bölgedir. Küresel enerji kaynakları arasında yine en yüksek talep petrole olacak.

Enerji Kaynakları - Uranyum

Ekonomik ve sosyal kalkınmada çok önemli bir etkisi olan enerji, yaşam standardının yükselmesinde ve sürdürülebilir bir kalkınmanın sağlanmasında da önemli bir faktördür. Ancak enerjinin kullanım alanı yaygınlaştıkça fosil kayaklara olan ihtiyaç da artmıştır. Buna karşılık fosil kaynakların tükenmekte olması yüzünden günümüzde alternatif enerji kaynaklarına yönelmek bir zorunluluk haline gelmiştir.

Bugün uranyum, alternatif enerji kaynaklarından biridir. Uranyum, nükleer yakıt hammaddesidir ve nükleer güç santrallerinde yakıt olarak kullanılmaktadır. Doğada bulunan uranyumun ancak binde yedisi bölünme yeteneğine sahip olan uranyum-235 izotopu içermektedir. Uranyum bir takım süreçlerden geçtikten sonra nükleer reaktörlerde kullanılmakta ve enerji üretilmektedir.

Bugünün teknolojisinde, ağır su ile soğutulan reaktörlerde doğal uranyumlu yakıt, hafif su ile soğutulan reaktörlerde ise zenginleştirilmiş uranyum yakıtı kullanılmaktadır. Doğal uranyum içindeki uranyum-235 izotopu oranı artırılarak zenginleştirilmiş uranyum elde edilmektedir.

Kuruluşumuz endüstriyel güçlüklere karşı hizmetler kapsamında enerji kaynakları hizmetleri arasında uranyum hizmetleri de vermektedir. Bu hizmetler sayesinde işletmeler, güvenli, hızlı ve kesintisiz bir şekilde, daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli üretim yapmaktadır.

Enerji kaynakları hizmetleri arasında verilen uranyum hizmetleri, bu yönde kuruluşumuz tarafından verilen hizmetlerden sadece bir tanesidir. Bunun dışında başka birçok endüstriyel güçlüklere karşı hizmetler de verilmektedir.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.