Türcert Logo

EnglishChinese (Traditional)FrenchGermanGreekItalianPortugueseRussianSpanishTurkishPersianGeorgian

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Madencilik Hizmetleri

Pilot Tesisler - Pilot Tesis İncelemeleri

Madencilik sektöründe esas olarak cevherden değerli mineralleri ayırma işlemlerine cevher hazırlama denmektedir. İşletmeler tarafından yapılan cevher hazırlama işlemleri farklı aşamalar içermektedir. Cevherler genel olarak fiziksel, kimyasal ve fizikokimyasal özellikleri bakımından birbirinden farklıdır ve bu farklar dikkate alınarak farklı cevher hazırlama yöntemleri uygulanmaktadır. Ancak bu yöntemler genelde şu dört aşamadan oluşmaktadır: boyut küçültme, gruplama, zenginleştirme ve susuzlandırma.

Pilot Tesisler - Pilot Tesis İncelemeleri

Belli başlı cevher zenginleştirme yöntemleri ise şu şekilde sıralanabilir: boyuta göre sınıflandırma (ayıklama ile zenginleştirme), gravite ile zenginleştirme (özgül ağırlık farkına göre), manyetik ayırma ile zenginleştirme, elektrostatik ayırma ile zenginleştirme, flotasyon yöntemi ile zenginleştirme ve kimyasal zenginleştirme.

Ancak cevher zenginleştirme aşamalarına gelmek için öncelikle cevher arama ve keşif çalışmalarının tamamlanması, arkasından tesisin kurulması ve faaliyete geçmesi gerekmektedir. Maden tesisisin kurulması ise ciddi tasarım çalışmaları gerektirmektedir. Bu noktada pilot tesisin kurulması ve alınacak sonuçlara göre yola devam edilmesi genelde yaygın şekilde kullanılan bir yöntemdir.

Bu şekilde işletmeler, düşük maliyetli, pratik, çevre koşullarını esas alan ve doğru tasarlanmış süreçlere ve iş akış şemalarına sahip olmakta, sermaye ve işletim maliyeti hesaplamaları için doğru ve gerçekçi veriler elde etmekte, güvenilir geri kazanım ve tasarruf rakamları sayesinde işletmeye değer katmakta ve finansman seçeneklerini maksimize edecek ayrıntılı analizleresahip olmaktadır. Kısaca iyi planlanmış ve doğru çalışan pilot tesisler sayesinde işletmeler teknik risklerini düşürmüş olmaktadır.

Kuruluşumuz pilot tesis hizmetleri kapsamında pilot tesis incelemeleri hizmetleri de vermektedir. Bu hizmetler sayesinde işletmeler, güvenli, hızlı ve kesintisiz bir şekilde, daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli üretim yapmaktadır.

Pilot tesis hizmetleri kapsamında verilen pilot tesis incelemeleri hizmetleri, bu yönde kuruluşumuz tarafından verilen hizmetlerden sadece biridir. Bunun dışında başka birçok metalurji ve proses tasarımı hizmetleri de verilmektedir.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.