Türcert Logo

EnglishChinese (Traditional)FrenchGermanGreekItalianPortugueseRussianSpanishTurkishPersianGeorgian

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Madencilik Hizmetleri

Birim Faaliyetleri ve Metalürji Hizmetleri - Arsenik Stabilizasyonu

Bugün doğal çevrenin korunması amacı ile atıkların çevre ile uyumlu hale getirilmesi ve bilinçli bir şekilde yok edilmesi bir zorunluluk haline gelmiştir. Bu konuda ülkemizde, özellikle Avrupa Birliği ile uyum çalışmaları kapsamında önemli yasal düzenlemeler çıkarılmıştır. Atıkların yeni kirliliklere yol açmadan geri kazanılması, ekolojik sistemin korunması açısından son derece önemlidir.

Birim Faaliyetleri ve Metalürji Hizmetleri - Arsenik Stabilizasyonu

Ülkemizde arıtma tesislerinin sayısı gittikçe artmaktadır ve elde edilen çamurların yeniden değerlendirilmesi konusunda birçok çalışma yapılmaktadır. Atıklara uygulanan kimyasal, fiziksel ve biyolojik arıtma işlemleri sonunda meydana gelen çökebilir veya yüzebilir maddelere çamur denmektedir. Ortaya çıkan çamurları yok etme işlemleri, arıtma tesisinin toplam yatırım giderinin yaklaşık yüzde 25’ini, işletme giderlerinin ise yüzde 50’sini oluşturmaktadır. Böyle olunca çamurların önemli bir kısmı herhangi bir stabilizasyon işlemi uygulanmadan, oluşturulan çöplüklerde denetimsiz bir şekilde toplanmaktadır.

Oysa madencilik faaliyetlerinde açığa çıkan atıkların çevreye zarar vermeden yok edilmesi veya ilgili yasal düzenlemeler çerçevesinde yeniden kullanılması, ekonomiyi de yakından ilgilendirmektedir.

Bugün birçok ülkede ciddi yasal düzenlemeler yapılmış ve maden atıklarından arsenik imhası, tasfiye ocağı tozu veya başka tür atıklar ile ilgili uygulamalar katı kurallara bağlanmıştır. Oysa işletmeler açısından arsenik, işlendikten sonra güvenli bir şekilde atıklara geri konabilir ve paraya çevrilebilir.

Günümüzde gelişmiş laboratuvarlarda atıklardan arsenik bileşiklerinin uzaklaştırılmasına ve geri dönüştürülmesine, detoksifiye edilmesine ya da basınç oksidizasyonu ile sabitlenmesine yönelik farklı teknolojiler uygulanmaktadır.

Kuruluşumuz birim faaliyetleri ve metalürji hizmetleri kapsamında arsenik stabilizasyonu hizmetleri de vermektedir. Bu hizmetler sayesinde işletmeler, güvenli, hızlı ve kesintisiz bir şekilde, daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli üretim yapmaktadır.

Birim faaliyetleri ve metalürji hizmetleri kapsamında verilen arsenik stabilizasyonu hizmetleri, bu yönde kuruluşumuz tarafından verilen hizmetlerden sadece biridir. Bunun dışında başka birçok metalurji ve proses tasarımı hizmetleri de verilmektedir.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.