Türcert Logo

EnglishChinese (Traditional)FrenchGermanGreekItalianPortugueseRussianSpanishTurkishPersianGeorgian

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Madencilik Hizmetleri

İşyeri ve Sanayi Hijyeni Hizmetleri - Asbest Tanımlama Hizmetleri

Asbest, büyük miktarlarda elde edilmesi ve çıkarılması oldukça kolay bir mineraldir. Üretimi ucuz olduğu için ve birçok faydası öne çıktığı için, dünyada bütün işletmeler tarafından yakın zamana kadar kullanılmıştır. Örneğin asbest, akustik ve termal özellikler için mükemmel bir yalıtım malzemesidir. Çimento veya plastik gibi bileşenlerle karıştırıldığı zaman çok güçlü bir malzeme olmaktadır. Yangına karşı çok yüksek mukavemete sahiptir. Kimyasal maddelere karşı da direnç göstermektedir. Ayrıca zorlu hava koşullarına oldukça dayanıklı bir maddedir.

İşyeri ve Sanayi Hijyeni Hizmetleri - Asbest Tanımlama Hizmetleri

Bugün bilinen sağlık problemlerinden önce asbest kullanımı oldukça yaygındı. Asbest içeren malzemeler en fazla işyerlerinde ve konutlarda kullanılmıştır. En yaygın asbest kullanılan ürünler, çimento, yalıtım levhası, plastikler, viniller, reçineler, dokulu kaplamalar, püskürtme kaplamalar, boru izolasyonu ve gevşek dolgu izolasyonu olmuştur. Ayrıca duvarlarda, bina cephelerinde, tavanlarda, perdelerde, asansör boşluklarında ve dış cephe kaplamalarında, yangına dayanıklı olduğu için asbest kulanılmıştır.

Ancak bugün asbestin insan sağlığı için ne kadar tehlikeli bir madde olduğu bilinmektedir. İnsan vücudundan asbestin tamamen atılabilmesi için onlarca yıl geçmesi gerekmektedir. Asbestin herhangi bir üründe veya malzemede varlığının tespit edilebilmesi için, laboratuvarda yapılacak test ve analizlere ihtiyaç bulunmaktadır.

Asbest kullanımına ilk olarak 1999 yılında İngiltere’de son verilmiştir. Teorik olarak, bu tarihten önce inşa edilen bir binada asbest bulunması mümkündür. Bu bakımdan gelişmiş laboratuvarlarda gerçekleştirilecek asbets test ve analizleri önemli olmaktadır.

Kuruluşumuz işyeri ve sanayi hijyeni hizmetleri kapsamında asbest tanımlama hizmetleri de vermektedir. Bu hizmetler sayesinde işletmeler, güvenli, hızlı ve kesintisiz bir şekilde, daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli hizmetler vermektedir.

İşyeri ve sanayi hijyeni hizmetleri kapsamında verilen asbest tanımlama hizmetleri yanı sıra kuruluşumuz başka kalite, sağlık, güvenlik ve çevre hizmetleri de vermektedir.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.