Türcert Logo

EnglishChinese (Traditional)FrenchGermanGreekItalianPortugueseRussianSpanishTurkishPersianGeorgian

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Madencilik Hizmetleri

Kömür ve Kok Analizleri - Kömür Hesaplamaları

Gelişmiş laboratuvarlarda yapılan kömür analizleri, kömürlerin nem ve yoğunluk gibi fiziksel özelliklerini ve kalori (ısısal) ve elementel gibi kimyasal özelliklerini belirlemeye yöneliktir. Kısaca bu analizlerin temel amacı, kömürün kalitesini tespit etmektir. Laboratuvarlarda başlıca şu tür kömürlerin uluslararası standartlara uygun şekilde analizleri yapılmaktadır: ithal edilen ve yakıt amaçlı kullanılan kömürler (örneğin linyit), sanayi kömürleri (örneğin linyit toz kömürü, petrokok, metalurjik kok ve antrasit gibi), yerli kömürler (örneğin taşkömürü, linyit ve turba gibi), Ar-Ge çalışmaları ile üretilen biriketler ve yakıt amaçlı üretilen çeşitli kömürler. Bunun dışında ülkemizde bulunan kömür rezervlerini belirlemek için yapılan arama çalışmaları sırasında alınan kömür numuneleri için de kimyasal ve fiziksel kömür analizleri yapılmaktadır.

Kömür ve Kok Analizleri - Kömür Hesaplamaları

Çeşitli amaçlarla sürdürülen kömür hesaplama çalışmalarına veri üretmek için birçok teknolojik cihaz kullanılmaktadır. Bu cihazlar modern ekipmanlarla donatılmıştır ve birçoğu bilgisayar kontrollü çalışmaktadır. Örneğin, kalorimetre analiz cihazı, kükürt elementer analiz cihazı, termogravimetrik analiz cihazı, kül ergime analiz cihazı, Heraeus Fisher analiz cihazı, Carbolite serbest şişme indeksi ölçüm cihazı, atomik absorpsiyon analiz cihazı, Hardgrove analiz cihazı, otomatik yoğunluk analiz cihazı, kül fırınları ve eleme makinası bu tür cihazlardır.

Gelişmiş laboratuvarlarda teknolojik araştırmalara yönelik çalışmalara ağırlık verilmektedir. Bu çerçevede kömürlerin koklaştırılması ve briketlenmesi ile ilgili veya yanma özellikleri ve emisyon değerlerini belirlemeye yönelik test ve analizler yapılmaktadır.

Kuruluşumuz analitik hizmetler arasında verilen kömür ve kok analiz hizmetleri kapsamında, kömür hesaplamaları hizmetleri de vermektedir. Bu hizmetler sayesinde işletmeler, güvenli, hızlı ve kesintisiz bir şekilde, daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli hizmetler vermektedir.

Kömür ve kok analiz hizmetleri kapsamında verilen kömür hesaplamaları hizmetleri, bu yönde kuruluşumuz tarafından verilen hizmetlerden sadece biridir. Bunun dışında başka birçok analitik test hizmetleri de verilmektedir.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.