Türcert Logo

EnglishChinese (Traditional)FrenchGermanGreekItalianPortugueseRussianSpanishTurkishPersianGeorgian

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Madencilik Hizmetleri

Sahada Endüstriyel Hizmetler - Hurda Metal Analizi

Hurda metal işleme tesisleri hurda metal geri dönüşüm faaliyetlerini, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yayınlanan Bazı Tehlikesiz Atıkların Geri Kazanımı Tebliği esasları çerçevesinde aldıkları lisansa dayanarak sürdürmektedir. Hangi hurda atıkların bu şekilde işleneceği ve geri kazandırılacağı ise, yine aynı Bakanlık tarafından yayınlanan Atık Yönetimi Yönetmeliği eklerinde listelenmiştir (Ek IV). Bu listenin birinci bölümü, madenlerin aranması, çıkarılması, işletilmesi, fiziki ve kimyasal işleme tabi tutulması sırasında ortaya çıkan atıkları kapsamaktadır. Bu bölümün alt başlıkları ise şu şekildedir: maden kazılarından kaynaklanan atıklar, metalik minerallerin fiziki ve kimyasal olarak işlenmesinden kaynaklanan atıklar, metalik olmayan minerallerin fiziki ve kimyasal olarak işlemlerinden kaynaklanan atıklar ve sondaj çamurları ve diğer sondaj atıkları.

Sahada Endüstriyel Hizmetler - Hurda Metal Analizi

Söz konusu yönetmelik eklerinde ayrıca hurda atıkların bertaraf yöntemleri (Ek 2A) ve geri kazanım işlemleri (Ek 2B) de yer almaktadır.

Bu yönetmelik, genel olarak atıkların oluşmasından yok edilmesine kadar geçen süreçlerin, doğal çevreye ve insan sağlığına zarar vermeden yönetilmesini sağlamak, atık oluşumunu azaltmak ve atıkların geri dönüşümü, geri kazanımı ve yeniden kullanımı gibi yöntemler ile doğal kaynakların kullanılmasını azaltmak amaçlanmıştır.

Bu çerçevede nitelikli hurda metal dendiği zaman, şu tür atıklar kabul edilmektedir: kullanım ömrünü tamamlamış ve sökülen tesislerden çıkartılan metal atıkları, sanayi tesislerinde açığa çıkan üretim döküntüleri, inşaatlardan çıkan metal atıkları, hatalı üretim yüzünden piyasaya verilmeyen üretim atıkları ve kullanım ömrünü tamamlayan metal malzemeler.

Kuruluşumuz analitik hizmetler arasında verilen sahada endüstriyel hizmetler kapsamında, hurda metal analizi hizmetleri de vermektedir. Bu hizmetler sayesinde işletmeler, güvenli, hızlı ve kesintisiz bir şekilde, daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli hizmetler vermektedir.

Sahada endüstriyel hizmetler kapsamında verilen hurda metal analizi hizmetleri, bu yönde kuruluşumuz tarafından verilen hizmetlerden sadece biridir. Bunun dışında başka birçok analitik test hizmetleri de verilmektedir.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.