Türcert Logo

EnglishChinese (Traditional)FrenchGermanGreekItalianPortugueseRussianSpanishTurkishPersianGeorgian

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Madencilik Hizmetleri

Stratejik Metaller - Altın Hizmetleri

Yer kabuğunda bulunan bütün minerallerin içinde az miktarlarda olsa da altın bulunmaktadır. İlginç olanı insan vücudunda da altın bulunmasıdır. 80 kilo bir kişinin vücudunun farklı yerlerinde yaklaşık 8 miligram altın bulunmaktadır. Yer kabuğunda bulunan bir tonluk bir kaya kütlesinde sadece 5 miligram altın bulunmaktadır. Bu yüzden altın arama ve çıkarma faaliyetleri oldukça güçtür.

Stratejik Metaller - Altın Hizmetleri

Altın cevherleri, sıcak su veya volkanik hareketler yüzünden eriyen altının, katılaşma sırasında başka metallerle birleşmesi ile oluşmaktadır. İçinde altın bulunan kayaç kırıntıları erozyon ve akarsu aşındırmaları ile nehirlere taşınmakta ve altın gün yüzüne çıkmaktadır. Genelde nehir yataklarının az eğimli bölgelerinde altın su tabanında birikir. 1850’lede Amerika’da ilk altının bulunması da bu şekilde olmuştur. Elek ve leğenle altın arayışı bu şekilde gelenekselleşmiştir. Aslında eski Mısır’da da MÖ 2500’lü yıllarda benzer yöntemin kullanıldığı bilinmektedir.

Kısaca altın, kayaların içinde bulunan minerallere karışmış bir şekilde bulunmaktadır. Okyanus sularında da az miktarda altın bulunmaktadır. Bugün altın arama ve çıkarma çalışmaları modern yöntemlerle yapılmaktadır. Bu konuda jeoloji, fizik ve kimya bilimlerinden yararlanılmaktadır. Jeokimyasal çözümlemeler bu konuda önemli ipuçları vermektedir. Altın arama çalışmalarında kayalar ve maden yatağı, altına duyarlı cihazlarla taranmaktadır. Genel olarak altın, kayalıklarda ve yarıklarda bir damar şeklinde bulunmaktadır. Altına ulaşıldığı zaman sondaj yapılarak örnekler alınmakta ve bulunan altının kalitesi araştırılmaktadır. Gelişmiş laboratatuvarlarda bu yönde ayrıntılı çalışmalar yapılmaktadır.

Kuruluşumuz endüstriyel güçlüklere karşı hizmetler kapsamında stratejik metal hizmetleri arasında altın hizmetleri de vermektedir. Bu hizmetler sayesinde işletmeler, güvenli, hızlı ve kesintisiz bir şekilde, daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli üretim yapmaktadır.

Stratejik metal hizmetleri arasında verilen altın hizmetleri, bu yönde kuruluşumuz tarafından verilen hizmetlerden sadece bir tanesidir. Bunun dışında başka birçok endüstriyel güçlüklere karşı hizmetler de verilmektedir.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.