Türcert Logo

EnglishChinese (Traditional)FrenchGermanGreekItalianPortugueseRussianSpanishTurkishPersianGeorgian

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Madencilik Hizmetleri

Kapsam Belirleme ve İş Akışı Geliştirme - Jeometalürji Yapısı Belirleme

Doğada mineraller çeşitli şekillerde bulunmaktadır. Genel olarak mineraller kimyasal bileşimlerine dayanılarak gurplandırılmaktadır. Bu gruplandırmada başı nabit elementler çekmektedir. Nabit elementler tamamen tek bir elementten oluşan minerallerdir. Örneğin altın, gümüş, bakır ve grafit mineralleri bu özelliktedir. İkinci grup mineraller sülfürlerdir. Bu gruba cevher minerallerinin büyük bir kısmı girer. Oksitler bir başka mineral grubudur. Bunlar yer kabuğunun hemen hemen yarısını oluşturmaktadır. Esas olarak oksijenin bir veya daha fazla metal ile birleşerek oluşturduğu doğal bileşiklerdir. Halojenler grubuna giren minerallerin bileşiminde klor, brom, flor ve iyot gibi halojen iyonları bulunmaktadır. Karbonatlar da bir mineral grubudur ve doğada oldukça yaygındır. Az sayıdaki metal element karbonat ile birleşerek bu mineralleri oluşturmaktadır. Boratlar, ülkemiz için önemli bir hammaddedir. Bor doğada oksijenle birleşerek bor tuzları veya silikatlar şeklinde bulunmaktadır. Ülkemiz dünya bor rezervlerinin üçte ikisine sahiptir. Sülfatlar da önemli bir mineral grubudur. Silikatlar, tanınan bütün minerallerin yüzde 25’ini oluşturmaktadır. Silikatlar hemen hemen tüm kayaç yapıcı minerallerin içeriğinde bulunmaktadır. Yerkabuğunun yüzde 90’ını silikatlar meydana getirmektedir. En fazla rastlanan türleri kuvars ve feldispat grubu minerallerdir.

Kapsam Belirleme ve İş Akışı Geliştirme - Jeometalürji Yapısı Belirleme

Maden ve cevher yataklarının jeometalürjik değişkenliklerinin tespit edilmesi, maden planlama çalışmalarındaki belirsizliğin etkilerini önemli ölçüde düşürmektedir. Jeometalürjik yapıyı belirleme çalışmaları genel olarak işletmelerin proje risklerini düşürmekte, maden kaynaklarının verimini yükseltmekte, tesislerin işletme performansını arttırmakta ve doğal olarak işletmenin aktif değerini yükseltmektedir.

Kuruluşumuz kapsam belirleme ve iş akışı geliştirme hizmetleri kapsamında jeometalürji yapısı belirleme hizmetleri de vermektedir. Bu hizmetler sayesinde işletmeler, güvenli, hızlı ve kesintisiz bir şekilde, daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli üretim yapmaktadır.

Kapsam belirleme ve iş akışı geliştirme hizmetleri arasında verilen jeometalürji yapısı belirleme hizmetleri, bu yönde kuruluşumuz tarafından verilen hizmetlerden sadece biridir. Bunun dışında başka birçok metalurji ve proses tasarımı hizmetleri de verilmektedir.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.