Türcert Logo

EnglishChinese (Traditional)FrenchGermanGreekItalianPortugueseRussianSpanishTurkishPersianGeorgian

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Madencilik Hizmetleri

Güvenlik Hizmetleri

Petrol ve doğalgaz sektörü, her ne kadar kaynaklar tükenme noktasına gelse de hala küresel ekonomiyi destekleyen büyük bir sektördür ve petrol ve doğalgaz, ülke ekonomileri için birincil enerji kaynağı olmaya devam etmektedir. Diğer yandan petrol ve doğalgaz tesisleri küresel terör ve deniz korsancılığı için cazip hedeflerden biridir. Terörizm ve sabotaj saldırıları daha çok sektörün tedarik zincirinde yaşanmaktadır.

Güvenlik Hizmetleri

Petrol sondaj kuleleri, açık deniz platformları ve rafineriler gibi üretim tesislerine yapılan herhangi bir terör saldırısı veya sabotaj eylemi, bu tesislerin yeniden hayata geçmesini aylar boyunca geciktirebilir. Bu üretim kayıplarına veya tesisin tamamen durmasına neden olabilir. Petrol kuyularından ve açık deniz platformlarından boru hatlarına, tankerlere ve rafinerilere kadar tüm tedarik zinciri, büyük ölçüde güvenlik tehditleri barındırmaktadır.

Başlıca güvenlik tehditleri şunlardır: terörizm, korsanlık, isyan, organize suç, sivil protesto, devletler arası düşmanlıklar, dahili sabotaj ve vandallık (yani bilerek ve isteyerek, özel veya resmi kuruluşlara ait mala zarar verme eylemleri).

Saha operasyonlarında riskleri azaltmak için pratik güvenlik ölçümlerinin geliştirilmesi, potansiyel risklerin tanımlanması, sınırların oluşturulması, sonuçların değerlendirilmesi ve önleme planlarının oluşturulması gerekmektedir.

Yetkili kuruluşlar, çeşitli tehdit grupları, temsil ettikleri tehlikeler, amaçları, niyetleri, açık deniz kabiliyetleri, fırsatlar, geçmiş ataklar ve açık deniz müdahaleleri dahil olmak üzere, işletmelerin karşılaştığı tehdit türlerinin anlaşılmasına dayanan tehdit ve risk analizleri gerçekleştirmektedir.

Kuruluşumuz kalite, sağlık, güvenlik ve çevre hizmetleri kapsamında güvenlik hizmetleri de vermektedir. Bu hizmetler sayesinde işletmeler, güvenli, hızlı ve kesintisiz bir şekilde, daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli hizmetler vermektedir.

Kalite, sağlık, güvenlik ve çevre hizmetleri kapsamında verilen güvenlik hizmetleri yanı sıra kuruluşumuz başka petrol ve doğalgaz ölçüm, test ve analiz hizmetleri de vermektedir.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.