Türcert Logo

EnglishChinese (Traditional)FrenchGermanGreekItalianPortugueseRussianSpanishTurkishPersianGeorgian

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Madencilik Hizmetleri

Pilot Tesisler - Özel Proses Tasarımı

Madencilik sektöründe çoğu zaman pilot tesisler kurulmakta ve teorik olarak tasarlanan iş süreçlerinin ve iş akış şekillerinin, uygulamaya alınabilir özellikte olup olmadığı doğrulanmış olmaktadır. Özellikle yeni projeler için, pilot tesis uygulaması, beklenen nihai ürünün piyasaya sunulacak numunelerini üretir ve bu şekilde işletmenin teknik risklerini minimize eder. Pilot tesis ölçeği, tam ölçekli tesis tasarlarken kullanılmakta ve işletmenin sermaye ve tasarım risklerini düşürecek metalürjik veriler oluşturmaktadır. Pilot tesis uygulaması ile işletmeler, mevcut faaliyetleri ile yeni ekipmanlar ve yeni teknolojileri değerlendirmekte, farklı cevher çeşitlerini araştırmakta ve incelemekte ve bunları yaparken ana tesisteki üretime ara vermemiş olmaktadır.

Pilot Tesisler - Özel Proses Tasarımı

Pilot tesis uygulamaları ile elde edilen numuneler için de, aynı esaslar dahilinde numune hazırlama süreçleri uygulanmaktadır. Öncelikle elde edilen numuneler numune hazırlama ünitesine teslim edilmektedir. Numuneler nemli ise önce etüve bırakılır. Sonrasında numuneler çeneli kırıcıya konur. Arkasından numune bölücü ile malzemenin miktarı azaltılır. Bölünen numuneler etüve konur. Daha sonra diskli öğütücüde öğütülür. İstenilen tane boyutlarında öğütülen numuneler paketlenir ve jeokimyasal ve analitik analizler için laboratuvara gönderilir.

İşletmeler, geleneksel yöntemler ile sonuç almakta zorlanıyorsa, üretim faaliyetlerini kısıtlayan durumlar varsa, daha fazla üretim yapmak ve daha fazla mineral çıkarmak istiyorsa, işletim maliyetlerini kısmak istiyorsa, sektörün gelişmesi paralelinde yenilikçi yöntemler uygulamak istiyorsa, yeni yasal düzenlemelere uymak gerekiyorsa, daha katı çevre gerekliliklerine uyma zorunluluğu varsa, yeni iş modellerine geçmek isteniyorsa ve yeni kaynak malzemelere ihtiyaç duyuluyorsa, özel proses tasarımlarına yönelmek zorundadır.

Kuruluşumuz pilot tesis hizmetleri kapsamında özel proses tasarımı hizmetleri de vermektedir. Bu hizmetler sayesinde işletmeler, güvenli, hızlı ve kesintisiz bir şekilde, daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli üretim yapmaktadır.

Pilot tesis hizmetleri kapsamında verilen özel proses tasarımı hizmetleri, bu yönde kuruluşumuz tarafından verilen hizmetlerden sadece biridir. Bunun dışında başka birçok metalurji ve proses tasarımı hizmetleri de verilmektedir.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.