Türcert Logo

EnglishChinese (Traditional)FrenchGermanGreekItalianPortugueseRussianSpanishTurkishPersianGeorgian

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Madencilik Hizmetleri

Yük ve Gemi Hizmetleri - Gemi Ambar Gözetimleri

Klasik bir cümle olsa da, gerçekten madenler ülkelerin en önemli doğal kaynaklarıdır. Ticaretin küreselleşmesi ile birlikte doğal kaynaklara ve dolayısıyla maden kaynaklarına duyulan talep de giderek artmaktadır. Ancak maden kaynaklarının sistemsiz, sorumsuz, verimsiz ve yanlış kullanılması sonucunda doğa tahrip olmaktadır.

Yük ve Gemi Hizmetleri - Gemi Ambar Gözetimleri

Muhakkak ki madencilik sektörünün belli karakteristik özellikleri bulunmaktadır ve diğer sektörlerden oldukça farklıdır. Bir kere maden kaynakları yenilenmesi mümkün olmayan kaynaklardır. Kullanılabilmesi için oluştukları yerlerden çıkarılması gerekmektedir. Bu faaliyetler sırsında tesisler kurulmakta ve atık havuzları gibi yapılar inşa edilmektedir. Bu tesis ve yapıların, ekonomik faktörler yanı sıra çevre faktörleri de dikkate alınarak inşa edilmesi gerekmektedir. Ayrıca madenlerin çıkarılma faaliyetleri sırasında çevre kirliliği yaratmayacak veya en düşük düzeyde yaratacak önlemlerin mutlaka alınması gerekmektedir.

Bugün, çevre bilinci oldukça artmıştır ve herkes, madencilik sektörünün ortaya çıkardığı tahribatın farkındadır. Olası çevre tahribatını önlemek adına bir takım çözüm yolları aranmakta ve önlemler alınmaktadır. Bir yandan da sürdürülebilir kalkınma politikaları doğrultusunda, doğal çevrenin korunması yönünde Çevre Kanunu çıkarılmıştır. Ülkemizde madencilik faaliyetleri bu yasa ve bu yasaya dayanarak çıkarılan yönetmelikler çerçevesinde gerçekleştirilmektedir.

Çıkarılan hammadde veya işlenmiş madenlerin taşınmasında genelde denizyolları kullanılmaktadır. Bu amaçla yükün konulacağı ambarların, yüke bir zarar gelmemesi açısından, taşınacak yüke uygun ve temiz olması gerekmektedir.

Kuruluşumuz gözetim ve numune alma hizmetleri arasında verilen yük ve gemi hizmetleri kapsamında, gemi ambar gözetim hizmetleri de vermektedir. Bu hizmetler sayesinde işletmeler, güvenli, hızlı ve kesintisiz bir şekilde, daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli hizmetler vermektedir.

Yük ve gemi hizmetleri kapsamında verilen gemi ambar gözetim hizmetleri yanı sıra kuruluşumuz başka gözetim ve numune alma hizmetleri de vermektedir.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.