Türcert Logo

EnglishChinese (Traditional)FrenchGermanGreekItalianPortugueseRussianSpanishTurkishPersianGeorgian

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Madencilik Hizmetleri

Mobil Laboratuvar Hizmetleri

Bütün dünyada ve ülkemizde çalışma yaşamının en önemli sektörlerinden biri madencilik sektörüdür. Bu önemi, ülke ekonomisine sağlıdığı katkılar kadar içerdiği tehlikelerden de gelmektedir. Özellikle yeraltı madenciliğinde önde gelen problemlerin başında göçükler, yangın ve gaz ve toz patlamaları gelmektedir. Madencilik çalışmaları, yapısı gereği çok fazla karmaşık ve sürekli değişen bir zemin üzerinde yapılmaktadır. Madenciliğin yüksek risk içeren bir faaliyet alanı olmasında bu faktörler etkilidir.

Mobil Laboratuvar Hizmetleri

Madencilik sektöründe, grizu patlamaları ya da kömür tozu patlamaları gibi olaylar sık yaşanmaktadır ve bu olaylar çoğu zaman ölümlere yol açmaktadır. Sadece ülkemizde değil bütün dünyada yaşanan madencilik kazalarında, en fazla gaz ve toz patlamaları yüzünden meydana gelen kazalar ile karşılaşılmaktadır.

İş sağlığı ve güvenliği çalışmalarında temel amaç, önleme ve korunma olduğu için, toplu ölümlere neden olan bu risklerin ortadan kaldırılması, iş sağlığı ve güvenliği bakımından çok önemlidir.

Bugün birçok yeraltı maden ocağında metan gazı ile karşılaşılmaktadır. Bu yüzden madende bulunan metan gazı tehlikesinin doğuracağı risklerin farkında olmak ve metan gazlı ile çalışmayı öğrenmek gerekmektedir. Bunun için de alınması gerekli tedbirleri almak ve kazaların yaşanmadığı bir çalışma ortamı sağlamak gerekmektedir. Bunu sağlamak için önemli nokta gerekli bilgileri toplamak, bu riskleri engellenmeye çalışmak ve riskli durumlarda doğuracağı olumsuz etkilerin seviyesini en aza indirmek gerekmektedir.

Bu noktada yerinde yapılacak ölçüm, test ve analiz çalışmalarının önemi çok fazladır ve gelişmiş laboratuvarlar tarafından bu amaçla mobil laboratuvar hizmetleri verilmektedir.

Kuruluşumuz gözetim ve numune alma hizmetleri arasında mobil laboratuvar hizmetleri de vermektedir. Bu hizmetler sayesinde işletmeler, güvenli, hızlı ve kesintisiz bir şekilde, daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli hizmetler vermektedir.

Gözetim ve numune alma hizmetleri kapsamında verilen mobil laboratuvar hizmetleri yanı sıra kuruluşumuz başka gözetim ve numune alma hizmetleri de vermektedir.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.