Türcert Logo

EnglishChinese (Traditional)FrenchGermanGreekItalianPortugueseRussianSpanishTurkishPersianGeorgian

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Madencilik Hizmetleri

ISO 29001 Petrol ve Gaza İlişkin Kalite Yönetim Sistemi

İlk petrol kuyusunun açılmasından bugüne petrol üretimi sürekli ve karmaşık bir süreç haline gelmiştir. Bu nedenle Uluslararası Standartlar Örgütü (ISO) ile Amerikan Petrol Enstitüsü (API) tarafından ortaklaşa, ISO/TS 29001:2010 standardı geliştirilmiştir. Bu standart, petrol, petrokimya ve doğal gaz sektörleri için ürünlerin tasarım, geliştirme, üretim, kurulum ve hizmet gereksinimlerini karşılayan bir kalite yönetim sistemidir.

ISO 29001 Petrol ve Gaza İlişkin Kalite Yönetim Sistemi

ISO/TS 29001 standardının temeli ISO 9001 Kalite yönetim sistemi standardına dayanır. Üstelik önleme ile servis sağlayıcılardan sapma ve atıkların azaltılmasını vurgulayan ilave gereklilikler de içermektedir.

Söz konusu standart ülkemizde de Türk Standartları Enstitüsü (TSE) tarafından şu başlıkla yayınlanmıştır: TSE ISO/TS 29001 Petrol, petrokimya ve doğal gaz endüstrileri - Sektöre özel kalite yönetim sistemleri - Ürün ve hizmet sağlayan kuruluşlar için şartlar.

ISO 29001 standardı şu işletmelere uygulanabilir:

  • Arama, üretim, boru hatları ve taşıma faaliyetlerini sürdüren ve petrol ve doğal gaz ürünlerinin rafine edilmesinde yer alan işletmeler
  • Petrol ve doğal gaz ürünlerinin aranması, üretimi, nakliyesi ve rafine edilmesinde kullanılan ekipmanların tasarım, üretim, montaj, servis ve onarımı ile ilgili işletmeler, ve
  • Bu sayılan işletmelere teknik, operasyonel ve destek hizmetleri sunan işletmeler

ISO 29001 standardı, birden fazla belgelendirme denetiminden kaçınmak ve petrol, petrokimya ve doğal gaz işletmeleri için kalite yönetim sistemine ortak bir yaklaşım sağlamak amacı ile tasarlamıştır.

Kuruluşumuz kalite, sağlık, güvenlik ve çevre hizmetleri kapsamında ISO 29001 Petrol ve gaza ilişkin kalite yönetim sistemi hizmetleri de vermektedir. Bu hizmetler sayesinde işletmeler, güvenli, hızlı ve kesintisiz bir şekilde, daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli hizmetler vermektedir.

Kalite, sağlık, güvenlik ve çevre hizmetleri kapsamında verilen ISO 29001 Petrol ve gaza ilişkin kalite yönetim sistemi hizmetleri yanı sıra kuruluşumuz başka petrol ve doğalgaz ölçüm, test ve analiz hizmetleri de vermektedir.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.