Türcert Logo

EnglishChinese (Traditional)FrenchGermanGreekItalianPortugueseRussianSpanishTurkishPersianGeorgian

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Madencilik Hizmetleri

Teknolojik Gelişme Hizmetleri - Hareketli Metal İyonları Teknolojisi

Maden yatakları, jeolojik süreçler sonucunda oluşan ve içeriğinde tür ve miktar bakımından çok fazla element bulunan kayaçlardır. Maden arama çalışmaları, o bölgede gerçekleşen jeolojik olayların, bunların etkili oldukları alanların ve kayaç türlerinin çözümlenmesini gerektirmektedir. Aranan madenin oluşum özellikleri dikkate alınarak önce paleocoğrafya, jeoloji, jeokimya ve jeofizik verilerle ön çalışma başlatılır. İkinci adımda önemli bulunan bölgelerde ön arama çalışmaları yapılır. Bu arazi çalışmalarında duruma göre sondajlar yapılır. Bundan sonraki adımda bölgede detay aramalar başlatılır. Maden jeolojisi, jeokimya anomali haritalaları ve jeofizik haritaları bu aşamada tamamlanır. Bu aşamada rezerv sondajları yapılır ve cevherden test örnekleri alınır. Elde edilen veriler kaynağın ekonomik olduğunu gösteriyorsa, bundan sonra madenin üretilmesi yönünde fizibilite raporu hazırlanır. Artık maden işletmeye hazır duruma gelmiş olmaktadır.

Teknolojik Gelişme Hizmetleri - Hareketli Metal İyonları Teknolojisi

Maden arama çalışmalarında, yüzey jeokimyası bakımından daha önce başarısız bulunan bölgelerde, hareketli metal iyonları izlenerek yeniden bir çalışma başlatılabilir. Hareketli metal iyonları teknolojisi, bu tür bölgelerde uygulanan bir yüzey keşif teknolojisidir. Madencilik işletmeleri, saklı kalmış yeni ve daha büyük cevherlere ulaşmak için bu teknolojiden yararlanmaktadır. Hareketli metal iyonları teknolojisi, toprağın çok derinlerinde yer alan cevher kalıntılarının yerini ve büyüklüğünü tespit etmek amacı ile kullanılan bir yöntemdir. Bu yöntem, başarısı kanıtlanmış bir dizi jeokimya testleri içermektedir.

Kuruluşumuz endüstriyel güçlüklere karşı hizmetler kapsamında teknolojik gelişme hizmetleri arasında hareketli metal iyonları tekonolojisi hizmetleri de vermektedir. Bu hizmetler sayesinde işletmeler, güvenli, hızlı ve kesintisiz bir şekilde, daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli üretim yapmaktadır.

Teknolojik gelişme hizmetleri arasında verilen hareketli metal iyonları tekonolojisi hizmetleri, bu yönde kuruluşumuz tarafından verilen hizmetlerden sadece bir tanesidir. Bunun dışında başka birçok endüstriyel güçlüklere karşı hizmetler de verilmektedir.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.