Türcert Logo

EnglishChinese (Traditional)FrenchGermanGreekItalianPortugueseRussianSpanishTurkishPersianGeorgian

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Madencilik Hizmetleri

Teknolojik Gelişme Hizmetleri - Stok Sahası Envanter Ölçümü

Ülkemiz birçok maden kaynakları açısından zengin bir ülkedir ve kendi ihtiyaçlarını karşılayabilecek bir potansiyele sahiptir. Ancak bu kaynakların işletilmesinde ihmalkar davranıldığı da bir gerçektir. Oysa uzun vadede, bilimsel çalışmaların desteklenmesi, araştırmayı esas alan teknolojik gelişmelerin takip edilmesi, yeni teknolojilerin ülke gerçeklerine uyarlanması ve Ar-Ge çalışmalarına daha fazla ağırlık verilmesi gerekmektedir.

Teknolojik Gelişme Hizmetleri - Stok Sahası Envanter Ölçümü

Madencilik faaliyetleri ile sanayinin temel girdileri üretilmektedir. Madencilik sektörü, gelişmiş ülkelerde ekonomik kalkınmayı başlatan itici bir güç olmuştur. Ülkelerin gelişmesinde önemli bir yeri olan madencilik faaliyetleri büyük bir katma değer yaratmaktadır. Bu bakımdan ülkemizde de madencilik sektörünün önemi gittikçe artmaktadır.

Genel olarak bakılırsa, ülkemizde madencilik sektörünün olması gereken şekilde gelişmemiş olmasında, bu konuda çıkarılan yasal düzenlemelerin yetersizliği kadar, stratejik öngörüyle ulusal kalkınma modellerinin bir türlü yapılmamış olması da etkilidir.

Esasen madencilik sektörünü başka sektörlerden ayıran başlıca özellikler şunlardır: Madencilik faaliyetlerinin her aşaması risklidir. Faaliyetler maden kaynağında yapılmak zorudadır, yer seçim imkanı yoktur. Yapılan yatırımın geri dönüşü uzun sürelidir. Çevreye olan etkileri önlenebilir veya kontrol altına alınabilir. Faaliyetlerin sürdürüldüğü bölgeler daha hızlı kalkınır. Genelde çalışmalar kırsal kesimlerde yapıldığından göçü önler. Ekonomik krizlerden çok çabuk etkilenir. Ülkenin kalkınması için madenlerin işletilmesi gerekir. Faaliyetlere ara vermek mümkün değildir.

Bu çerçevede bir önemli nokta da, hacim ve ağırlık bakımdan stok alanlarındaki ürünlerin ölçülmesi ve takip edilmesi gerekmektedir.

Kuruluşumuz endüstriyel güçlüklere karşı hizmetler kapsamında teknolojik gelişme hizmetleri arasında stok sahası envanter ölçümü hizmetleri de vermektedir. Bu hizmetler sayesinde işletmeler, güvenli, hızlı ve kesintisiz bir şekilde, daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli üretim yapmaktadır.

Teknolojik gelişme hizmetleri arasında verilen stok sahası envanter ölçümü hizmetleri, bu yönde kuruluşumuz tarafından verilen hizmetlerden sadece bir tanesidir. Bunun dışında başka birçok endüstriyel güçlüklere karşı hizmetler de verilmektedir.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.