Türcert Logo

EnglishChinese (Traditional)FrenchGermanGreekItalianPortugueseRussianSpanishTurkishPersianGeorgian

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Madencilik Hizmetleri

Kimyasal Testler - Değerli Metal Testleri - Elenmiş (Öğütülmüş) Madenler

Madencilik sektöründe eleme işlemleri, maden parçalarının belli büyüklükteki açıklıklardan geçebilmesi ya da geçememesi esas alınarak yapılan, boyuta göre bir sınıflandırma işlemidir. Elek analizi veya elek çözümlemesi dendiği zaman, farklı büyüklüklerde tanelerden oluşan kırılmış veya öğütülmüş metal parçalarının tane boyu dağılımını tespit etmek için yapılmaktadır. Boyut dağılımı, esas olarak numune içindeki tanelerin miktarları ve boyutları arasındaki ilişkidir. Bir numunenin boyut dağılımı, bu numune içinde ne miktar ve ne boyutta malzeme bulunduğunu göstermektedir.

Kimyasal Testler - Değerli Metal Testleri - Elenmiş (Öğütülmüş) Madenler

Elenmiş veya öğütülmüş değerli madenlerin de boyut dağılımının bilinmesinin birçok yararı bulunmaktadır. Örneğin, bu şekilde boyut küçültme işlemlerinin denetimi yapılabilmekte, bir cevherin çeşitli tane boylarında mineral serbestleşme dereceleri saptanmakta, cevherlerin ufalanabilirlik ve kırılganlık seviyeleri tespit edilmekte, malzemede boyuta göre tenör dağılımları saptanmakta ya da kırılmış veya öğütülmüş malzemenin ortalama tane boyutları bulunmaktadır. Ayrıca belli bir malzemenin tane boyutunun, herhangi bir boyut küçültme işleminden sonra ne olabileceği bu yöntemle tahmin edilmektedir.

Metaller doğada genel olarak mineral kütlelerinin içinde bulunur. Metali elde etmek için, önce bu mineraller kazılarak çıkarılır ve içinden saf metaller ayrılır. Ancak altın, başka elementlerle birleşerek mineral oluşturmaz. Genel olarak kayaların içlerine saçılmış altın tozları halinde bulunur. Bu tozlar ise sadece mikroskopla görülebilir.

Kuruluşumuz analitik hizmetler arasında verilen kimyasal test hizmetleri kapsamında, değerli metal testleri elenmiş (öğütülmüş) madenler hizmetleri de vermektedir. Bu hizmetler sayesinde işletmeler, güvenli, hızlı ve kesintisiz bir şekilde, daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli hizmetler vermektedir.

Kimyasal test hizmetleri kapsamında verilen değerli metal testleri elenmiş (öğütülmüş) madenler hizmetleri yanı sıra kuruluşumuz başka kimyasal test hizmetleri de vermektedir.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.