Türcert Logo

EnglishChinese (Traditional)FrenchGermanGreekItalianPortugueseRussianSpanishTurkishPersianGeorgian

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Madencilik Hizmetleri

Kontrol Hizmetleri - Operasyon Takibi

Bir yandan küresel liberal politikaların izlenmesi bir yandan da dünyadaki birçok sanayi sektöründe yaşanan gelişmeler dikkate alınacak olursa, madencilik çalışmalarına duyulacak gereksinim giderek artmaya devam edecektir. Son yıllarda yapılan araştırmalara göre dünyadaki maden tüketimi hızla artmaktadır ve yakın bir gelecekte yavaşlaması veya durması beklenmemektedir. Son zamanlarda yeni keşfedilen maden kaynakları ve geliştirilen teknolojiler ile bazı maden rezervleri, tüketilmelerine rağmen daha fazla artmaya devam etmiştir. Kısaca bu yöndeki çalışmalar ile bilinen rezervler tüketime yetmektedir ve bu madenlerin tükenme ömürleri değişmemektedir.

Kontrol Hizmetleri - Operasyon Takibi

Gelişmiş ülkeler tarafından çıkarılan yeni yasal düzenlemelerin hemen hemen tamamı, Çevresel Etki Değerlendirmesi (ÇED) ve benzeri uygulamaların yapılmasını zorunlu tutmaktadır. Hatta yeni çıkarılan düzenlemeler sadece çevresel etki değil, faaliyetlerin toplumsal etki değerlendirmesini de kapsamaktadır. Bugün artık madencilik sektöründe arama ve keşif çalışmalarından üretim çalışmalarına kadar geçen bütün süreçlerde çok çeşitli çevresel duyarlılık gerektiren yasal düzenlemeler yapılmıştır.

Bu arada yeni teknolojik gelişmeler daha çok geri kazanım çalışmalarına odaklanmaktadır. Geri kazanım teknolojileri yoğun olarak kullanılmakta ve başta demir çelik üretimi olmak üzere yeni ürün talebi gerilemekte ve üretim düşmektedir. Örneğin Amerika’da bugün alüminyum üretiminin neredeyse yarısı, maden cevherinin işlenmesi yerine, hurdaların geri kazanımı yoluyla yapılmaktadır.

Bu bakımdan işletmeler, projelerin nasıl ilerlediğini görmek zorundadır. Genel olarak proje takibi hizmetleri, bir bütün olarak projeye tepeden bakılması, ortaya çıkan maliyet faktörlerinin takip edilmesi, proje planındaki değişikliklerin tespit edilmesi ve yönetimin karar süreçlerinin desteklenmesi çalışmalarını kapsamaktadır.

Kuruluşumuz kontrol hizmetleri kapsamında operasyon takibi hizmetleri de vermektedir. Bu hizmetler sayesinde işletmeler, güvenli, hızlı ve kesintisiz bir şekilde, daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli üretim yapmaktadır.

Kontrol hizmetleri kapsamında verilen operasyon takibi hizmetleri, bu yönde kuruluşumuz tarafından verilen hizmetlerden sadece bir tanesidir. Bunun dışında başka birçok proje risk değerlendirme ve risk düşürme hizmetleri de verilmektedir.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.