Türcert Logo

EnglishChinese (Traditional)FrenchGermanGreekItalianPortugueseRussianSpanishTurkishPersianGeorgian

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Madencilik Hizmetleri

Proje Yönetimi Hizmetleri - Proje Ön Fizibilite ve Fizibilite Hizmetleri

Madencilik sektöründe risk faktörü yüksektir. Bu nedenle yatırım aşamalarında, kaynakların verimli bir şekilde kullanılması ve doğal kaynakların bu yoldan kazanılması için, iyi bir planlama yapılması ve proje bazlı çalışılması gerekmektedir. Yatırım projelerinin hazırlanması, değerlendirilmesi ve denetlenmesi, aynı zamanda ülkelerin planlı kalkınmaları bakımından da önemli olmaktadır.

Proje Yönetimi Hizmetleri - Proje Ön Fizibilite ve Fizibilite Hizmetleri

Doğal olarak işletmeler, çeşitli yatırım seçenekleri arasından en uygun olanını seçmek ve riskleri düşünmek zorundadırlar. Maden yataklarının oluşumları oldukça farklı ve karmaşık süreçlerden geçmektedir. Diğer yandan bilim ve teknoloji alanında hızlı gelişmeler kaydedilmektedir. Bu bakımdan çok sistematik etütler yapılması gerekmektedir. Buna rağmen maden yatağının geometrisi ve niteliğindeki değişme riski yüzünden, madencilik projelerinin geliştirilmesinde standart bir örnek üzerinden gidilememektedir. Madencilik faaliyetlerinde birçok parametre etkili olmaktadır ve bunların birçoğu kontrol dışı gerçekleşmektedir.

Açıklanan bu olumsuzluklara rağmen yine de sınırlı olan kaynakların verimli kullanılması açısından, madencilik sektöründe faaliyetleri proje bazlı yürütmek, her zaman tercih edilen bir yöntemdir. Projelerin geliştirilmesi ve genişletilmesinde ise ön fizibilite ve fizibilite çalışmaları önemli aşamalardır. Bu çerçevede olmak üzere yetkili kuruluşlar tarafından, jeoloji, mineroloji ve kaynak hesaplamaları yapılmakta, jeokimya veri kalite gerekliliklerine uyulmakta, jeometalürji, örnekleme ve alan belirleme çalışmaları yapılmakta, iş süreçleri ve iş akış şemaları hazırlanmakta ve çevre faktörleri ile ilgili çözümler geliştirilmektedir.

Kuruluşumuz proje yönetimi hizmetleri arasında proje ön fizibilite ve fizibilite hizmetleri de vermektedir. Bu hizmetler sayesinde işletmeler, güvenli, hızlı ve kesintisiz bir şekilde, daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli üretim yapmaktadır.

Proje yönetimi hizmetleri arasında verilen proje ön fizibilite ve fizibilite hizmetleri, bu yönde kuruluşumuz tarafından verilen hizmetlerden sadece bir tanesidir. Bunun dışında başka birçok proje risk değerlendirme ve risk düşürme hizmetleri de verilmektedir.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.