Türcert Logo

EnglishChinese (Traditional)FrenchGermanGreekItalianPortugueseRussianSpanishTurkishPersianGeorgian

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Madencilik Hizmetleri

Jeokimya Hizmetleri - Referans Ürün Hizmetleri

Maden yatakları, jeolojik süreçler sonunda oluşan ve içeriğinde son derece çeşitli elementler bulunan kayaçlardır. Herhangi bir maden arama çalışması, o bölgede gerçekleşen jeolojik olayların, bu olayların etkili olduğu alanların ve kayaç türlerinin çözümlenmesini gerektirmektedir. Arama çalışmaları, önceden elde edilmiş verilerin yorumlanması ile başlar, madenin üretilme faaliyetleri sırasında da devam eder.

Jeokimya Hizmetleri - Referans Ürün Hizmetleri

Aranan madenin oluşum özellikleri dikkate alınarak, öncelikle jeoloji, paleocoğrafya, uzaktan algılama, jeofizik, jeokimya ve metal haritaları gibi temel bölgesel veriler değerlendirilmektedir. Arkadından bu değerlendirmeler ile bir bölge önemli bulunursa, ön aramalar şeklinde arazi çalışmaları başlatılmaktadır. Bu aşamada küçük ölçekli jeoloji, jeokimya ve jeofizik haritaları çıkarılır ve gerekli görülürse sondajlar yapılır. Bu çalışmalar sonunda elde edilen veriler bir kere daha değerlendirilir ve belirlenen hedef sahalarda detay aramalar başlatılır. Artık bu aşamada büyük ölçekli jeoloji, jeokimya ve jeofizik haritaları çıkarılır ve rezerv sondajlarına başlanır. Bu aşamada madenden test örnekleri alınır. Sonuçlar olumlu çıkarsa maden işletmeye hazır durumda demektir.

Maden arama ve maden işletme çalışmalarında, gelişmiş laboratuvarlar tarafından, endüstri standartlarına göre ürtilen ve belgelendirilen onaylı referans malzemeler ve dahili referans ürünler hazırlanmaktadır. Bu tür çalışmalar için farklı referans malzeme kategorileri oluşturulmuştur. Bu kategoriler, laboratuvarlar tarafından ortaya konulan farklı özleliklerde ve kapsamda konsensusları temel almaktadır.

Kuruluşumuz analitik hizmetler arasında verilen jeokimya hizmetleri kapsamında, referans ürün hizmetleri de vermektedir. Bu hizmetler sayesinde işletmeler, güvenli, hızlı ve kesintisiz bir şekilde, daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli hizmetler vermektedir.

Jeokimya hizmetleri kapsamında verilen referans ürün hizmetleri, bu yönde kuruluşumuz tarafından verilen hizmetlerden sadece biridir. Bunun dışında başka birçok analitik test hizmetleri de verilmektedir.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.