Türcert Logo

EnglishChinese (Traditional)FrenchGermanGreekItalianPortugueseRussianSpanishTurkishPersianGeorgian

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Madencilik Hizmetleri

Yüksek Tanımlı Mineraloji - Altın Mineralojisi

Yer kabuğunda altın, ortalama olarak tonda 0,0035 gram kadar bulunmaktadır. Bugün verimli olarak işletilen altın cevherlerinde en düşük tenor yaklaşık olarak bir tonda 1 gramdır. Doğada altın saf halde veya altın-gümüş alaşımı olarak bulunmaktadır.

Yüksek Tanımlı Mineraloji - Altın Mineralojisi

Altın cevherinin mineralojik özellikleri, bu metali kazanmak için uygulanacak yöntemlerin seçiminde etkileyici faktördür. Bu yüzden altın cevheri mineralojisinin önceden ayrıntılı olarak tespit edilmesi gerekmektedir. Örneğin serbest nabit altın içeren damar tipi cevherlerde altın parçacıkları bir miktar iridir, ve içeriğinde sülfürlü mineral çok azdır, kil ve karbon içermezler. Buna karşılık ince taneli serbest nabit altın cevherlerinde altın parçacıkları mikrondan küçük boyutlardadır. Genel olarak karbonatlı silttaşı tabakalarında rastlanır ve oluşumunda sülfürlü mineraller nadiren bulunur. Pirit, markazit veya pirotin ile birlikte bulunan altın cevherlerinde altın serbest veya sülfürlü mineraller içinde dağınık ve çok ince taneler şekinde bulunur. Bazı altın cevherinde ise altın, bakır mineralleri ile bir arada bulunur. Cevher özelliklerine bağlı olarak uygulanan zenginleştirme ve ekstraksiyon işlemleri de farklı yöntemlere tabidir.

Altın cevherleri, genel olarak zenginleştirme ve ekstraksiyon yöntemleri ile bir takım ön işlemlere tabi tutulmaktadır. Zenginleştirme işlemleri şu nedenlerle yapılmaktadır: ekstraksiyon işleminin yükünü azaltmak amacı ile gang minerallerinin atılması için, kimyasal madde sarfiyatına neden olan ve ekstraksiyon işlemini engelleyen bileşiklerin atılması için, ekstraksiyon işleminin verimini yükseltmek için ya da doğrudan izabe edilebilir konsantreler elde etmek için.

Kuruluşumuz yüksek tanımlı mineraloji hizmetleri kapsamında altın mineralojisi hizmetleri de vermektedir. Bu hizmetler sayesinde işletmeler, güvenli, hızlı ve kesintisiz bir şekilde, daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli üretim yapmaktadır.

Yüksek tanımlı mineraloji hizmetleri kapsamında verilen altın mineralojisi hizmetleri, bu yönde kuruluşumuz tarafından verilen hizmetlerden sadece biridir. Bunun dışında başka birçok metalurji ve proses tasarımı hizmetleri de verilmektedir.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.