Türcert Logo

EnglishChinese (Traditional)FrenchGermanGreekItalianPortugueseRussianSpanishTurkishPersianGeorgian

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Madencilik Hizmetleri

Cevher Hizmetleri

Yerkabuğunda bulunan ve bulunduğu şekli ile ya da bir takım işlemlerden geçirildikten sonra bir ekonomik değer kazanan kayaçlara cevher denmektedir. Genel olarak cevherlerin içeriğinde bir veya birden fazla mineral bulunmaktadır. Kısaca cevherlere mineral toplulukları demek yanlış olmaz. Örneğin bir kurşun cevherinde, pirit, kuvars, galen, kalsit, barit ve daha birçok mineral bir arada bulunmaktadır.

Cevher Hizmetleri

Metalurjik bir hammaddeden metal elde etmek için, mutlaka bir dizi işlemlerden geçilmektedir. Hammaddelere, son ürüne ulaşmadan teknolojik ve ekonomik nedenlerle, yüzey büyültme, yüzey küçültme, malzeme karıştırma veya malzeme ayırma işlemleri gibi bir takım ön ve ara işlemler uygulanmaktadır. Herhangi bir cevherde bulunan minerallerin kimyasal yapılarını değiştirmeden, sanayinin ihtiyaç duyduğu uygun hammadde haline getirmek için yapılan işlemlere cevher hazırlama veya cevher zenginleştirme işlemleri denmektedir. Bu işlemler ekonomik değer taşıyan minerallerin, ekonomik değer taşımayan minerallerden ayrılması için de yapılmaktadır.

Bir cevherin sanayide kullanılması için, kullanım alanlarına bağlı olarak farklı koşullar aranmaktadır. Örneğin, cevheri oluşturan tanelerin belli bir boyutta olması aranabilir. Veya cevherin içerdiği değerli element veya mineral oranının belli bir rakamın üzerinde olması istenebilir. Ya da cevherin içerdiği zararlı element veya mineral oranının belli bir rakamın altında olması istenebilir. Bütün bu koşullar cevher hazırlama yöntemleri ile sağlanmaktadır. Örneğin tane boyutlarının istenen büyüklükte olması için, kırma ve öğütme işlemleri uygulanırken, boyuta göre sınıflandırma için eleme işlemleri yapılmaktadır.

Kuruluşumuz işletme ve kapatma hizmetleri kapsamında cevher hizmetleri de vermektedir. Bu hizmetler sayesinde işletmeler, güvenli, hızlı ve kesintisiz bir şekilde, daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli üretim yapmaktadır.

İşletme ve kapatma hizmetleri kapsamında verilen cevher hizmetleri, bu yönde kuruluşumuz tarafından verilen hizmetlerden sadece bir tanesidir. Bunun dışında başka birçok şantiye işletme ve kapatma hizmetleri de verilmektedir.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.