Türcert Logo

EnglishChinese (Traditional)FrenchGermanGreekItalianPortugueseRussianSpanishTurkishPersianGeorgian

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Madencilik Hizmetleri

Mekanik Numune Alma Hizmetleri

Ülke yönetimleri için öncelikli konuların başında, elektrik enerjisinin zamanında, güvenilir, ekonomik ve kaliteli bir şekilde temin edilmesi gelmektedir. Bu açıdan enerjinin doğru planlanmış olması ve bu yöndeki politikaların doğru yönetilmiş olması önem kazanmaktadır. Son yıllarda çeşitli şekillerde enerji veya enerji hammaddeleri krizleri yaşanmaktadır. Ülke yönetimlerinin bu krizleri öngörerek enerji politikalarını belirlemeleri ve kaynak kullanımında dikkatli olmaları gerekmektedir. Bilhassa enerji üretiminde dışa bağımlı olmamak gerekmektedir. Bunun için de yerel kaynakların etkin ve rasyonel kullanılması yaşamsal öneme sahiptir.

Mekanik Numune Alma Hizmetleri

Böyle olunca ülkemizde enerji üretiminde doğalgaza bağlanmak yerine, zengin linyit rezervlerine sahip olan ülkemizin, linyite yönelik termik santrallere daha fazla yönelmesi gerekmektedir. Oysa bunun aksine, mevcut işletmelerde kapasite düşürme çalışmaları yapılmaktadır. Bu durum doğal olarak kömür işletmelerini de zora sokmaktadır. Diğer taraftan ükemizin her yıl yaklaşık yüzde 6 oranında daha fazla enerjiye ihtiyacı olmaktadır. 2009 yılı rakamlarına bakılacak olursa, enerji arzının yüzde 32 oranında doğalgaz, yüzde 30 oranında petrol, yüzde 30 oranında kömür ve yüzde 8 oranında yenilenebilir kaynaklardan karşılandığı görülmektedir. Unutmamak gerekir ki doğalgaz ve pertol dışarıdan alınmaktadır.

Buraya kadar yapılan açıklamalar ülkenin genel durumuna yöneliktir. Ancak madencilik sektöründe faaliyet gösteren işletmelerin de kendilerini yenilemeleri ve teknolojik imkanları daha fazla kullanmaları gerekmektedir. Bu kapsamda olmak üzere yetkili kuruluşlar tarafından, mühendislik hizmetleri, sistem sapma testleri, mekanik numune alma hizmetleri, numune alma sistemi incelemesi ve çeşitli gözetim ve denetim hizmetleri verilmektedir.

Kuruluşumuz üretim ve tesis hizmetleri kapsamında mekanik numune alma hizmetleri de vermektedir. Bu hizmetler sayesinde işletmeler, güvenli, hızlı ve kesintisiz bir şekilde, daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli üretim yapmaktadır.

Üretim ve tesis hizmetleri kapsamında verilen mekanik numune alma hizmetleri bu yönde kuruluşumuz tarafından verilen hizmetlerden sadece bir tanesidir. Bunun dışında başka birçok üretim ve tesis hizmetleri de verilmektedir.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.