Türcert Logo

EnglishChinese (Traditional)FrenchGermanGreekItalianPortugueseRussianSpanishTurkishPersianGeorgian

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Madencilik Hizmetleri

Ekipman Denetim ve Hizmetleri - Numune Alma Sistemi İncelemesi ve Denetimi

1980’li yıllardan başlayarak ekonomi yönetiminde devletin kontrolleri gevşetilmiş ve kamusal mekanizmaların yerini piyasa mekanizmaları almıştır. Bu şekilde verimlilik ve refahın artması beklenmiştir. Böyle olunca planlı kalkınma süreçlerinden vazgeçilmiş ve ekonomide dışa açık gelişme stratejisi esas alınmıştır. Bu şekilde dış ticaret serbestlik kazanmış ve birçok alanda uluslararası kuruluşlar ile kredi anlaşmaları yapılmaya başlanmıştır.

Ekipman Denetim ve Hizmetleri - Numune Alma Sistemi İncelemesi ve Denetimi

Bu gelişmeler paralelinde madencilik sektöründe de ciddi değişimler yaşanmaya başlamıştır. Özellikle 1990’lı yıllarda kamu madencilik kuruluşları özelleştirilmeye başlanmış ve sırada bu kuruluşlara gerekli yatırımlar yapılmamıştır. Kısa sürede ticarileşme, şirketleşme, sektörel bölünme ve özelleşmeye yönelik uygulamalar birbirini takip etmiş ve madencilik sektörünün devlet sektörü yapısı özel sektöre dönmeye başlamıştır. Bu da doğal olarak bir rekabet ortamı yaratmıştır. Bu süreçte madencilik sektöründe şirketler üzerindeki sıkı yasal denetimler gevşetilmiş, devletin müdahale ve denetimleri hafifletilmiş ve yasal düzenlemelerde sık sık değişiklikler yapılmıştır. Liberalizasyona yönelik bu faaliyetler maalesef maden arama ve işleme çalışmalarının aksamasına neden olmuştur.

Ancak günümüzde yeniden madencilik faaliyetleri canlanmaya başlamıştır. Bu çerçevede işletmelerin her zaman, madenlerden çıkarılan ve işlenen madenler ve bileşenlerin test ve analizlerine ihtiyacı olmaktadır. Bu bakımdan ürünlerden numune alınması, özellikle numunenin, ürünün bütününü temsil etmesi gerektiği için önemli olmaktadır.

Kuruluşumuz gözetim ve numune alma hizmetleri arasında verilen ekipman denetim ve hizmetleri kapsamında, numune alma sistemi incelemesi ve denetimi hizmetleri de vermektedir. Bu hizmetler sayesinde işletmeler, güvenli, hızlı ve kesintisiz bir şekilde, daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli hizmetler vermektedir.

Ekipman denetim ve hizmetleri kapsamında verilen numune alma sistemi incelemesi ve denetimi hizmetleri yanı sıra kuruluşumuz başka gözetim ve numune alma hizmetleri de vermektedir.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.