Türcert Logo

EnglishChinese (Traditional)FrenchGermanGreekItalianPortugueseRussianSpanishTurkishPersianGeorgian

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Madencilik Hizmetleri

Sahada Endüstriyel Hizmetler - Mobil Laboratuvar Hizmetleri

Herhangi bir varlığın rezerv olabilmesi için, o varlığın miktarının ve kalitesinin bilinmesi gerekmektedir. Maden veya mineral rezervi ifadesi, bu çerçevede, mineral kaynağının ekonomik olan kısmını ifade etmek için kullanılmaktadır. Böyle olunca bir maden rezervini belirlemek için, şu iki faktörün de sağlanması gerekmektedir: maden rezervi, maden kaynağının bir parçası olmak zorundadır, ayrıca bu rezerv, belli ekonomik koşullarda verimli bir şekilde üretilebilir olmalıdır. Kısaca, ekonomik, teknik ve yasal olarak işletilebilen rezervler, üretilebilir rezerv kaynakları olarak tanımlanmaktadır.

Sahada Endüstriyel Hizmetler - Mobil Laboratuvar Hizmetleri

Bugün madencilik sektöründe mineral veya maden rezervlerinden, cevher rezervlerinden ve üretilebilir ya da işletilebilir rezervlerden söz edilmektedir. Bir maden yatağı ekonomik olarak değerlendirilirken, üretilebilir kaynağın kalite ve miktarı esas alınmaktadır.

Üretilebilir rezerv miktarı, oldukça dinamik bir yapı göstermektedir. Bugünün koşullarında ekonomik kabul edilen bir maden yatağı, zaman içinde ekonomik olmayabilir. Ya da bunun aksine bugünün koşullarında ekonomik görülmeyen bir maden yatağı, zaman içinde ekonomik hale dönüşebilir. Genel olarak, maden kaynağı, maden rezervi, üretilebilir rezerv ve jeolojik hammadde arasında, şu şekilde kütlesel bir ilişki bulunmaktadır: Jeolojik hammadde > Maden kaynağı > Maden rezervi > Üretilebilir rezerv.

Her durumda gerekek rezervlerin tespit edilmesi, gerek rezerv kalitesinin ve büyüklüğünün belirlenmesi, gerekse maden çıkarma çalışmalarına başlanıp başlanmaması kararı için çok çeşitli test ve analizlere gerek duyulmaktadır. Çoğu zaman, emek, zaman ve maliyet tasarrufu için ya da test ve analiz sonuçlarının kalitesi için bu çalışmaların yerinde yapılması gerekmektedir.

Kuruluşumuz analitik hizmetler arasında verilen sahada endüstriyel hizmetler kapsamında, mobil laboratuvar hizmetleri de vermektedir. Bu hizmetler sayesinde işletmeler, güvenli, hızlı ve kesintisiz bir şekilde, daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli hizmetler vermektedir.

Sahada endüstriyel hizmetler kapsamında verilen mobil laboratuvar hizmetleri, bu yönde kuruluşumuz tarafından verilen hizmetlerden sadece biridir. Bunun dışında başka birçok analitik test hizmetleri de verilmektedir.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.