Türcert Logo

EnglishChinese (Traditional)FrenchGermanGreekItalianPortugueseRussianSpanishTurkishPersianGeorgian

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Madencilik Hizmetleri

Sahada Endüstriyel Hizmetler - Cevher Hizmetleri

Yerbilimlerinde kullanılan doğal kaynak, hammadde, rezerv, maden, mineral ve cevher gibi birçok kavram, maden işletmleerinde çalışanlar, üniversitedeki akademisyenler, politikacılar ve farklı kesimden birçok kişi tarafından farklı şekillerde ifade edilmektedir. Bu da doğal olarak çoğu zaman yanlış anlaşmalara neden olmaktadır. Bir yandan da yeni teknolojik gelişmeler yaşanmakta, yeni ifadeler ve kavramlar dile getirilmektedir.

Sahada Endüstriyel Hizmetler - Cevher Hizmetleri

Madencilik sektöründe ve yerbilimlerinde kullanılan bu kavram ve tanımlamaların yeniden anlamlandırılması gerekmektedir. Bu yönde uluslararası birçok çalışma yapılmıştır, ancak ülkemizde bu konuda bir çalışma pek yoktur.

Mineraller, doğal olarak farklı şekillerde oluşmuş, yerkabuğundan elde edilen, homojen veya homojen görünüşlü ve genelde katı durumda olan maddelerdir. Kısaca yer kabuğundan çıkarılan herhangi bir ürün mineral olarak tanımlanmaktadır. Cevher ise, madenclilik faaliyetleri ile çıkarılan ve karlı bir şekilde işleme tabi tutulabilen, metalik mineral veya metalik mineraller topluluğudur. Kısaca cevher, metal elde etmek için kullanılan bir malzemedir. Yer kabuğundan çıkarılan maddeler genel olarak endüstriyel mineral olarak tanımlanmaktadır. Endüstriyel mineraller dendiği zaman, ekonomik bir değere sahip herhangi bir kayaç veya mineraller topluluğu anlaşılmaktadır.

Bir başka bakış açısı ile cevher, doğal yollardan oluşmuş ve içeriğinde bir veya daha fazla mineralin olduğu kaynaktır. Bu mineral veya mineraller topluluğu, zenginleştirme işlemleri sonucu ekonomik olarak bir değer kazanmaktadır.

Ancak her durumda cevher yataklarının araştırılması, bulunması ve işletmeye açılması açısından, gelişmiş laboratuvarlar tarafından verilen bir dizi test ve analizlere gerek duyulmaktadır.

Kuruluşumuz analitik hizmetler arasında verilen sahada endüstriyel hizmetler kapsamında, cevher hizmetleri de vermektedir. Bu hizmetler sayesinde işletmeler, güvenli, hızlı ve kesintisiz bir şekilde, daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli hizmetler vermektedir.

Sahada endüstriyel hizmetler kapsamında verilen cevher hizmetleri, bu yönde kuruluşumuz tarafından verilen hizmetlerden sadece biridir. Bunun dışında başka birçok analitik test hizmetleri de verilmektedir.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.