Türcert Logo

EnglishChinese (Traditional)FrenchGermanGreekItalianPortugueseRussianSpanishTurkishPersianGeorgian

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Madencilik Hizmetleri

Jeokimya Hizmetleri - Hareketli Metal İyonları Araştırma Hizmetleri

Hareketli metal iyonlarını araştırma ve belirleme teknolojisi, toprağın derinlerindeki metal ve minerallerin analiz edilmesinde kullanılan yenilikçi analitik bir teknolojidir. Bu yöntemde, klasik yaklaşımlarda olduğu gibi asit veya siyanür bazlı çürütmeler yapmak yerine, hedef elementleri çıkarmak için zayıf organik ve inorganik bileşenlerden hazırlanan solüsyonlar kullanılmaktadır.

Jeokimya Hizmetleri - Hareketli Metal İyonları Araştırma Hizmetleri

Bu solüsyonların içeriğinde, zayıf atomik güçle toprak parçacıklarına tutunan metal iyonlarını yakalayan ve ayıran güçlü ligandlar bulunmaktadır. Ligandlar, merkez atoma bağlı olan nötr moleküller veya anyonlardır. Artı yüklü ligand yoktur. Metal iyonlarına Lewis asidi, ligandlara ise Lewis bazı denmektedir.

Hareketli metal iyonlarını araştırma ve belirleme teknolojisini kullanmak, toprak ve maden analizlerinde birçok avantaj sağlamaktadır. Örneğin, çok düşük olağandışılıklar görülür, kusursuz sonuç alınır, tekrarlanabilirlik özelliği mükemmeldir, metal alanlarının ve öbeklerinin belirlenmesi için idealdir, çok derinlerde yer alan mineralleşmeler tespit edilebilir ve düşük tespit sınırları söz konusudur.

Söz konusu yöntem ile, mineralleşmiş bölgenin özelliklerini belirleyen elementler tespit edilmekte, numunelerin alınacağı organik madde derinliği doğru belirlenmekte ve güvenilir ve kesin sonuçlar alınmaktadır.

Hareketli metal iyonlarını araştırma çalışmalarından en yüksek verimin alınabilmesi için, numunelerin kaç metre aralıklarla toplanacağı, mineralleşmiş hedef bölgeye nasıl odaklanılacağı, numunelerin ne şekilde toplanacağı, hedef mineralleşmiş bölgenin nasıl genişletileceği ve kaç numune bölgesi belirleneceği gibi konularda belli kriterlere uymak gerekmektedir.

Kuruluşumuz analitik hizmetler arasında verilen jeokimya hizmetleri kapsamında, hareketli metal iyonları araştırma hizmetleri de vermektedir. Bu hizmetler sayesinde işletmeler, güvenli, hızlı ve kesintisiz bir şekilde, daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli hizmetler vermektedir.

Jeokimya hizmetleri kapsamında verilen hareketli metal iyonları araştırma hizmetleri, bu yönde kuruluşumuz tarafından verilen hizmetlerden sadece biridir. Bunun dışında başka birçok analitik test hizmetleri de verilmektedir.

http://www.haddemetal.com/tr/Download/Maden%20Arama%20Asamalari.pdf


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.