Türcert Logo

EnglishChinese (Traditional)FrenchGermanGreekItalianPortugueseRussianSpanishTurkishPersianGeorgian

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Madencilik Hizmetleri

Proses ve Metalürji Teknik Destek Hizmetleri

Madencilik sektörü, doğası gereği farklı özellikler taşıyan bir sektördür. Bilgi, tecrübe, uzmanlık ve sürekli kontrol ve gözetim gerektiren, dünyanın en riskli ve güç bir faaliyet alanıdır. Bugüne kadar yaşanan maden kazaları incelendiği zaman, bu kazaların planlama, sosyal, teknik, ekonomik, eğitim ve denetim eksiklikleri gibi birçok nedene dayandıkları görülmektedir. Bu kazalarda maddi hasarların dışında, çalışanlar yaralanmakta, hatta canlarından olmaktadır. Bilhassa kömür madenciliği faaliyetlerinde, çalışan başına düşen kaza ve ölüm sıralamasında bu sektör birinci sırada yer almaktadır. Aslında sadece kömür değil, madenciliğin bütün alanlarında çalışmaların yakından izlenmesi, değerlendirilmesi ve alınacak önlemlere daha fazla ağırlık verilmesi gerekmektedir.

Proses ve Metalürji Teknik Destek Hizmetleri

Madencilik sektörü, birçok noktada diğer sektörlerden farklı özellikler göstermektedir. Örneğin, madenler yenilenebilir kaynaklar değildir. Üretildikleri zaman yeniden yerlerine konulamazlar. Maden çalışmalarının her aşaması risk içermektedir. İşletmeler açısından yatırımın geri dönüşü zaman almaktadır. Madencilik için yer seçme imkanı yoktur. Nerede keşfedilmişse o alanda çalışmak gerekmektedir. Madencilik ekonomiye katma değer ve istihdam yaratan bir sektördür. Gerekli önlemlerin alınması koşulu ile çevreye zarar verilmez. Çevreye olan etkileri kontrol altına alınabilir. Madencilik faaliyetlerinin planlı bir şekilde sürdürülmesi gerekir.

Bu bakımdan madencilik sektöründe faaliyet gösteren işletmelere, proses ve metalüji teknik desteği verilmesi önemli olmaktadır. Bu çerçevede verilen başlıca hizmetler şunlar olmaktadır: enerji optimizasyonunu sağlama, tesislerin iyileştirme ve güçlendirme çalışmalarını yönetme, süreçleri denetleme ve verimliliklerini arttırma ve problem çözme hizmetleri.

Kuruluşumuz üretim ve tesis hizmetleri kapsamında proses ve metalürji teknik destek hizmetleri de vermektedir. Bu hizmetler sayesinde işletmeler, güvenli, hızlı ve kesintisiz bir şekilde, daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli üretim yapmaktadır.

Üretim ve tesis hizmetleri kapsamında verilen proses ve metalürji teknik destek hizmetleri, bu yönde kuruluşumuz tarafından verilen hizmetlerden sadece bir tanesidir. Bunun dışında başka birçok üretim ve tesis hizmetleri de verilmektedir.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.