Türcert Logo

EnglishChinese (Traditional)FrenchGermanGreekItalianPortugueseRussianSpanishTurkishPersianGeorgian

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Madencilik Hizmetleri

Durum Tesbiti Hizmetleri - Teknik Durum Tesbiti

Bir madencilik projesinde kapasite, projenin büyüklüğünü ortaya koyan önemli bir faktördür. Projenin kapasitesi belirlenirken birçok faktör göz önüne alınmak zorundadır. Bu faktörler içinde, talep miktarları, maliyet masrafları, finansman olanakları (yani mali kısıtlar ve işletmenin yatırım gücü), maden kaynağının görünürdeki rezerv miktarı (yani rezerv ve kapasite uyumu), üretim yöntemi ve cevherin tenörü ile kalori değeri önde gelmektedir. Madencilik faaliyetlerinde işletmenin kurulacağı yer, esas olarak maden yatağının bulunduğu bölge olacağı için, bu konuda fazla bir alternatif bulunmamaktadır.

Durum Tesbiti Hizmetleri - Teknik Durum Tesbiti

Madencilik sektöründe de, projeler herşeyden önce teknik olarak yapılabilir olup olmaması yönünde araştırılmalıdır. Teknik yapılabilirlik, ancak ekonomik yönden yapılabilir olduğu ile birleştiği zaman anlam kazanmaktadır. Projenin teknik durumunun hazırlanması, mühendislik bilgi ve deneyimi gerektiren ve büyük titizlilik gösterilmesi gereken çok önemli bir aşamadır.

Proje konusu maden alanının önce yasal sınırlarının belirlenmiş olması gerekmektedir. Bir maden alanının proje konusu olabilmesi için, rezervlerin nitelik ve nicelik olarak tespit edilmesi gerekmektedir. Aynı zamanda cevheri çevreleyen yan kayaç özelliklerinin tespit edilmiş olması önemli bir noktadır. Maden kaynaklarının çağdaş ve teknik yöntemlerle araştırılması büyük önem taşımaktadır.

Etüd ve arama çalışmalarını numune alma işlemleri, bir takım analiz ve testler ve maden yatağının geometrisinin ve rezervinin belirlenmesi çalışmaları takip eder. Bu çalışmalar ile maden yatağının durum tespiti tamamlanmış olur ve maden işletme ve planlama aşamasına geçilir.

Kuruluşumuz durum tesbiti hizmetleri arasında teknik durum tesbiti hizmetleri de vermektedir. Bu hizmetler sayesinde işletmeler, güvenli, hızlı ve kesintisiz bir şekilde, daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli üretim yapmaktadır.

Durum tesbiti hizmetleri arasında verilen teknik durum tesbiti hizmetleri, bu yönde kuruluşumuz tarafından verilen hizmetlerden sadece bir tanesidir. Bunun dışında başka birçok proje risk değerlendirme ve risk düşürme hizmetleri de verilmektedir.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.