Türcert Logo

EnglishChinese (Traditional)FrenchGermanGreekItalianPortugueseRussianSpanishTurkishPersianGeorgian

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Madencilik Hizmetleri

Sürdürülebilirlik Hizmetleri - Sonlandırma, Planlama ve Süreç Takibi Hizmetleri

Petrol ve doğalgaz araştırması ve üretimi öncelikli olmaya devam ettiği için, işletmeler bu sektörün sürdürülebilirliğini arttırmaya yardımcı olacak yenilikler peşindedir. Petrol ve doğalgaz araştırma ve üretim faaliyetleri doğası gereği sürdürülebilir uygulama olmakla birlikte, işletmeler şeffaf izleme ve raporlama içeren yasal düzenlemeler ile sürdürülebilirliklerini arttırmaktadır.

Sürdürülebilirlik Hizmetleri - Sonlandırma, Planlama ve Süreç Takibi Hizmetleri

İşletmelerin sürdürülebilirlik konusunda ilerlemelerini izlemek için kullandıkları yöntemlerden biri, ekonomik, çevresel, sosyal ve denetim performansı hakkında bilgi sağlayan gönüllü sürdürülebilirlik raporlamasıdır. Birçok işletme, faaliyetlerinin sürdürülebilirliğini geliştirmek, performanslarını ölçmek, hedeflerini belirlemek ve değişimi yönetmek için bir süreç oluşturmaktadır. Bu yüzden bir sürdürülebilirlik raporu, olumlu ve olumsuz performansı görmek için kilit bir platform oluşturmaktadır.

Raporlama girişimleri arasında, Küresel İlkeler Sözleşmesi, Küresel Raporlama Girişimi ve Ekstraksiyon Endüstrileri Şeffaflık Girişimi ile Güvenlik ve İnsan Hakları Gönüllü Prensipleri tarafından geliştirilen yönergeleri izleyen Dow Jones Sürdürülebilirlik Endeksi bulunmaktadır.

Örneğin Küresel İlkeler Sözleşmesi, insan hakları, emek, çevre ve yolsuzlukla mücadele konusunda on ilke sunmaktadır ve işletmelerin bu konularda bir dizi temel değeri benimsemelerini, desteklemelerini ve kabul etmelerini talep etmektedir. Petrol ve doğalgaz sektörü ile ilgili ilkeler öncelikle çevre kategorisindedir. Örneğin işletmeler çevre sorunlarına karşı ihtiyati yaklaşımları desteklemelidir, daha fazla çevresel sorumluluğu teşvik etmek için girişimlerde bulunmalıdır ve çevre dostu teknolojilerin gelişmesini ve yaygınlaşmasını desteklemelidir.

Bu çerçevede işletmelerin faaliyeti tamamlanan kuyular ile ilgili planlama ve sonlandırma süreçleri de, sürdürülebilirlikelerini arttırmaları açısından önemli olmaktadır.

Kuruluşumuz sürdürülebilirlik hizmetleri kapsamında sonlandırma, planlama ve süreç takibi hizmetleri de vermektedir. Bu hizmetler sayesinde işletmeler, güvenli, hızlı ve kesintisiz bir şekilde, daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli hizmetler vermektedir.

Sürdürülebilirlik hizmetleri kapsamında verilen sonlandırma, planlama ve süreç takibi hizmetleri yanı sıra kuruluşumuz başka kalite, sağlık, güvenlik ve çevre hizmetleri de vermektedir.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.