Türcert Logo

EnglishChinese (Traditional)FrenchGermanGreekItalianPortugueseRussianSpanishTurkishPersianGeorgian

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Madencilik Hizmetleri

Tesis Tasarım Mühendisliği - İşlem Tesis Tasarımı

Son zamanlarda, işletmeler, uzun yıllardır faaliyetlerine devam eden, ancak altyapıları bugünün koşullarına uygun olmayan veya yetersiz kalan maden tesislerini daha verimli hale getirmek için yeniden yapılandırma çalışmaları gerçekleştirmektedir. Bu çalışmalar sırasında işletmenin dağınık durumda olan çok sayıda üretim birimleri, konsantrasyon ilkesi ile yüksek kapasiteli hale getirilmekte, bu şekilde üretim artışı sağlanmakta ve iş güvenliği seviyeleri yükseltilmektedir. Bu sırada, yeni bir maden tesisi kurulurken yapılan çalışmalar aynen tekrarlanmaktadır.

Tesis Tasarım Mühendisliği - İşlem Tesis Tasarımı

Çalışan bir maden tesisinin yeniden inşası için öncelikle tesisin mevcut yapısı ortaya konur ve mevcut rezervler, potansiyel rezervler, yeraltı boşlukları ile ilgili jeoteknik bilgiler, fay durumları ve piyasa koşullarına göre öncelikle üretilecek rezervler belirlenir. Yeni tasarım çalışmasında, mevcut tesisin özellikleri ve koşulları yanı sıra gelecekte üretilecek rezervlere göre tesisin yaşı, boyutları, gelecekte hizmet verme imkanı ve başka kritik özellikleri dikkate alınır. Aynı zamanda tesisin toprak üstündeki yapıları, ihraç sistemleri, cevher zenginleştirme tesisleri ve atık yönetimi sistemleri yeniden düzenlenir. Keza yeniden yapılandırılacak tesisin iş gücü, tesisin yeni tasarımına uygun olarak yeniden düzenlenir. Bu çalışmalarda madenin yeni bir fizibilite projesi hazırlanır ve üretim hedefi, üretim maliyetleri, yatırım miktarı ve süresi, iş gücü gereksinimi ve madenin ekonomik ömrü hesaplanır. Fizibilite çalışmaları tamamlandıktan sonra da tesisin yeniden inşasına başlanır.

Kuruluşumuz tesis tasarım mühendisliği hizmetleri kapsamında işlem tesis tasarımı hizmetleri de vermektedir. Bu hizmetler sayesinde işletmeler, güvenli, hızlı ve kesintisiz bir şekilde, daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli üretim yapmaktadır.

Tesis tasarım mühendisliği hizmetleri kapsamında verilen işlem tesis tasarımı hizmetleri, bu yönde kuruluşumuz tarafından verilen hizmetlerden sadece biridir. Bunun dışında başka birçok metalurji ve proses tasarımı hizmetleri de verilmektedir.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.