Türcert Logo

EnglishChinese (Traditional)FrenchGermanGreekItalianPortugueseRussianSpanishTurkishPersianGeorgian

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Madencilik Hizmetleri

Risk Değerlendirmesi ve Yönetimi Hizmetleri - ISO 31000 Risk Yönetimi Sistemi

Riskler konusunda her zaman belirsizlikler söz konusudur. Risklerin ne olduklarını, ne zaman gerçekleşeceklerini ve ne büyüklükte hasar yaratacaklarını önceden bilmek veya öngörmek mümkün değildir. Buna mukabil riskleri yönetmek mümkündür. Risklerin esas olarak iki temel bileşeni bulunmaktadır: ortaya çıkma ihtimali nedir ve gerçekleştiği zaman etkileri ne olacaktır?

Risk Değerlendirmesi ve Yönetimi Hizmetleri - ISO 31000 Risk Yönetimi Sistemi

Genel olarak madencilik faaliyetlerinde çok sayıda karmaşık süreç bulunmaktadır. Risk yönetiminde bir süreç ne kadar karmaşık faaliyetlerden oluşuyorsa, o kadar fazla risk söz konusu demektir. Doğru uygulanan bir risk yönetimi çalışmasında, hızlı ve etkin kararlar alarak riskleri belirlemek, öncelikle üzerine gidilmesi gerekli riskleri belirlemek ve bu risklerle başa çıkmak için uygun stratejiler geliştirmek ve planlama yapmak önemlidir. Risk yönetimi çalışmaları ile işletmeler, faaliyetlerindeki belirsizlikleri ve bunların neden olacağı olumsuz etkileri ortadan kaldırmayı veya en aza indirmeyi hedeflemelidir. Etkin bir risk yönetiminde, riskler daha gerçekleşmeden tespit edilmeli ve olası etkileri en aza indirilmelidir.

Uluslararası Standartlar Örgütü (ISO) tarafından, risk yönetiminin genel esaslarını ve ilkelerini düzenlemek amacı ile ISO 31000 Risk Yönetim Sistemi standardı yayınlamıştır. Bu standart ülkemizde de TS ISO 31000 Risk yönetimi - Kurallar başlığı ile yayınlanmıştır. Bu standart, işletmenin hangi riskler ile karşı karşıya olduğunu belirlemeye, bu riskleri analiz etmeye, değerlendirmeye, alınacak önlemlerle riskleri ortadan kaldırmaya, ya da risklerin etkilerini en aza indirmeye yönelik esasları düzenlemektedir.

Kuruluşumuz risk değerlendirmesi ve yönetimi hizmetleri kapsamında ISO 31000 Risk Yönetimi Sistemi hizmetleri de vermektedir. Bu hizmetler sayesinde işletmeler, güvenli, hızlı ve kesintisiz bir şekilde, daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli üretim yapmaktadır.

Risk değerlendirmesi ve yönetimi hizmetleri kapsamında verilen ISO 31000 Risk Yönetimi Sistemi hizmetleri, bu yönde kuruluşumuz tarafından verilen hizmetlerden sadece bir tanesidir. Bunun dışında başka birçok proje risk değerlendirme ve risk düşürme hizmetleri de verilmektedir.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.