Türcert Logo

EnglishChinese (Traditional)FrenchGermanGreekItalianPortugueseRussianSpanishTurkishPersianGeorgian

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Madencilik Hizmetleri

Tesis Tasarım Mühendisliği - Tahmini Maliyet Hesaplama

Madencilik tesisleri maden yataklarının aranması, bulunması, projelendirilmesi, işletilmesi ve çıkarılan maden ve minerallerin zenginleştirilmesi amacı ile kurulan işletmelerdir. Tarihte ilk maden tesisinin 43 bin yıl önce Afrika kıtasının güneyinde bulunan bugünkü Svaziland’daki Aslan Mağarası’nda kuruluduğu belirlenmiştir. Bu tarihleme radyo karbon testleri ile yapılmıştır. O dönem yaşayan insanlar içinde demir bulunan hematit madenini çıkarmışlardır. Aynı şekilde hemen hemen aynı dönemde bugünkü Macaristan topraklarında yaşayan Neandertal insanların da çakma taşı çıkardıkları ve bunu silah yapımında kullandıkları anlaşılmıştır.

Tesis Tasarım Mühendisliği - Tahmini Maliyet Hesaplama

Ülkemiz maden kaynakları bakımından oldukça zengindir. Hala tam olarak türü, yeri ve rezerv miktarı bilinmeyen madenler oldukları sanılmaktadır. Maden yasasına göre topraklarımızdaki madenlerin araştırılması bulunması ve işletilmesi devletin tasarrufu altındadır. Madenler sadece devlet tarafından çıkarılabilir ya da özel kuruluşlar tarafından, üretilen madenden devletin payı ödenerek işletilebilir.

Gelişmiş laboratuvarlar, hem resmi kuruluşlar hem de özel kuruluşlar için, tesis kurulum maliyetlerinin tahmini hesaplamalarını yapmaktadır. Bu çalışmalar, mekanik, elektrik, boyut özellikleri, güç özellikleri, miktar ve kurulum maliyet hesaplamalarını, tesis kapasitesi, sınıfı ve geri kazanım maliyet analizlerini, sermaye ve işletim maliyetleri ile optimal verim karşılaştırmalarını ve madencilik, jeoteknik, mineral işleme tesisleri için ekonomik modelleme çalışmalarını kapsamaktadır. Bu çalışmalar sayesinde işletmeler bölgesel farklılıkları da hasaba katabilmekte ve farklı coğrafi bölgelerde, her türlü yerel maliyetlerin etkisini hesapa katabilmektedir.

Kuruluşumuz tesis tasarım mühendisliği hizmetleri kapsamında tahmini maliyet hesaplama hizmetleri de vermektedir. Bu hizmetler sayesinde işletmeler, güvenli, hızlı ve kesintisiz bir şekilde, daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli üretim yapmaktadır.

Tesis tasarım mühendisliği hizmetleri kapsamında verilen tahmini maliyet hesaplama hizmetleri, bu yönde kuruluşumuz tarafından verilen hizmetlerden sadece biridir. Bunun dışında başka birçok metalurji ve proses tasarımı hizmetleri de verilmektedir.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.