Türcert Logo

EnglishChinese (Traditional)FrenchGermanGreekItalianPortugueseRussianSpanishTurkishPersianGeorgian

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Madencilik Hizmetleri

İklim Değişim Hizmetleri - İngiltere Karbon Azaltma Taahhüdü

İngiltere karbon azaltma taahhüdü enerji verimliliği programı, 2010 yılında İngiltere’de başlatılan yeni ve zorunlu bir enerji tasarrufu ve karbon emisyonu azaltma programıdır. Bu program, İngiltere’nin yürüttüğü iklim değişikliği stratejisinin merkezindedir ve enerji verimliliğini artırmaya ve karbon dioksit (CO2) emisyonlarını düşürmeye odaklamaktadır.

İklim Değişim Hizmetleri - İngiltere Karbon Azaltma Taahhüdü

İngiltere karbon azaltma programı, enerji yoğunluğu olmayan işletmeler arasında enerji yönetimi konusunda farkındalık yaratmak için tasarlanmıştır ve bu yönde olumlu değişiklikler yapılmasını teşvik etmektedir.

Söz konusu karbon azaltma taahhüdü, İngiltere’de tüm resmi kuruluşları, yerel idareleri ve yaklaşık beş bin özel sektör işletmesini kapsamaktadır. Program kapsamında bu işletmeler, yıllık karbon ödeneklerini satın almakta, en verimli ve proaktif şirketler, yıllık olarak ödenek alımlarını düşürerek geri dönüşüm ödemelerinde ve performans tablosu primlerinde artışlardan yararlanmaktadır. Diğer yandan, düşük performans gösteren işletmeler artan ödenekleri satın almak zorunda kalacak ve performans tablosu sistemi tarafından finansal olarak cezalandırılacaktır.

İklim değişikliği ile mücadele konusunda İngiltere, karbon azaltma taahhüdü ile iddialı bir hedef belirlemiştir. Bu hedef, 1990 yılındaki seviyeye göre karbon emisyonlarını 2032 yılına kadar yüzde 57 oranında düşürmektir. Diğer yandan İngiltere, karbon emisyonlarını 2050 yılına kadar yüzde 80 oranında düşürmeye söz vermiştir. Bu taahhüde uyulması için, elektrikli otomobil kullanımına geçişin daha fazla hızlanması, konutlarda ise ısı ve mutfak ihtiyaçlarının tamamen doğalgaz ile karşılanması gerekmektedir.

Kuruluşumuz iklim değişim hizmetleri kapsamında İngiltere karbon azaltma taahhüdü hizmetleri de vermektedir. Bu hizmetler sayesinde işletmeler, güvenli, hızlı ve kesintisiz bir şekilde, daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli hizmetler vermektedir.

İklim değişim hizmetleri kapsamında verilen İngiltere karbon azaltma taahhüdü hizmetleri yanı sıra kuruluşumuz başka kalite, sağlık, güvenlik ve çevre hizmetleri de vermektedir.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.