Türcert Logo

EnglishChinese (Traditional)FrenchGermanGreekItalianPortugueseRussianSpanishTurkishPersianGeorgian

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Madencilik Hizmetleri

İşyeri ve Sanayi Hijyeni Hizmetleri - Kapalı Ortam Hava Kalitesi Hizmetleri

İç ortam hava kalitesi, özellikle işletmelerde çalışanların sağlığı ve konforu ile ilgili olarak, binaların içindeki ve çevresindeki hava kalitesini ifade etmektedir. Kapalı ortamlardaki ortak kirleticileri anlamak ve kontrol etmek, işletmelerin çalışma ortamı sağlık risklerini düşürmelerine yardımcı olmaktadır. Kapalı ortam hava kirleticilerinden kaynaklanan sağlık etkileri, maruz kalmadan kısa bir süre sonra veya muhtemelen yıllar sonra ortaya çıkabilir.

İşyeri ve Sanayi Hijyeni Hizmetleri - Kapalı Ortam Hava Kalitesi Hizmetleri

Bazı sağlık etkileri, tek bir maruz kalmadan kısa bir süre sonra ortaya çıkabilir, bazı etkiler ise bir kirleticiye tekrar tekrar maruz kalındığı zaman ortaya çıkabilir. Etkilenmeler göz, burun ve boğazda tahriş, baş ağrısı, baş dönmesi ve yorgunluk şeklinde kendini gösterir. Bu tür etkiler genelde kısa sürelidir ve tedavi edilebilir. Ayrıca bu tür kirlilik kaynakları kolayca tespit edilebilir ve gerekli önlemler alınarak çalışanların kirli havaya maruz kalması önlenir. Ancak bazı durumlarda iç hava kirleticilerine maruz kalan çalışanlar, bir süre sonra, astım ve benzeri rahatsızlıklar duymaya başlar ve bu durum ciddi sağlık problemleri yaratabilir.

Kapalı ortam hava kirleticilerine anında tepki verme ihtimali, çalışanların yaşına ve önceden gördüğü rahatsızlıklara bağlı olmak üzere değişebilir. Bazı durumlarda, çalışanların bir kirleticiye tepki gösterip göstermemesi, kişisel duyarlılığa bağlı olabilir. Bazı çalışanlar, tekrar tekrar veya yüksek seviyede maruziyetten sonra, biyolojik veya kimyasal kirleticilere karşı duyarlı hale gelebilir.

Kuruluşumuz işyeri ve sanayi hijyeni hizmetleri kapsamında kapalı ortam hava kalitesi hizmetleri de vermektedir. Bu hizmetler sayesinde işletmeler, güvenli, hızlı ve kesintisiz bir şekilde, daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli hizmetler vermektedir.

İşyeri ve sanayi hijyeni hizmetleri kapsamında verilen kapalı ortam hava kalitesi hizmetleri yanı sıra kuruluşumuz başka kalite, sağlık, güvenlik ve çevre hizmetleri de vermektedir.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.