Türcert Logo

EnglishChinese (Traditional)FrenchGermanGreekItalianPortugueseRussianSpanishTurkishPersianGeorgian

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Madencilik Hizmetleri

Ekipman Denetim ve Hizmetleri - Tahribatsız Muayene

Madencilik faaliyetleri ülkelerin, sahip oldukları yeraltı kaynaklarının üretilmesi ve işlenmesi bakımından stratejik bir öneme sahiptir. Bu bakımdan bütün ülkeler için, maden kaynaklarının tespit edilmesi, rezerv çalışmalarının yapılması, doğru üretim yöntemlerinin uygulanması, faaliyetler sırasında iş güvenliği ve çalışan sağlığının korunması ve maden kaynaklarının ekonomik, verimli, güvenlikli ve yenilikçi esaslarla yönetilmesi son derece önemlidir.

Ekipman Denetim ve Hizmetleri - Tahribatsız Muayene

Esasen madencilik faaliyetleri, maden kaynaklarının bulunduğu bölgelerde yapılmak zorundadır. Yani bu çalışmalar için başka bir yer alternatifi yoktur. Ayrıca madencilik faaliyetleri büyük maliyetler gerektiren faaliyetlerdir. Bu açıdan madencilik sektöründe her zaman maliyet, rezerv ve tenör gibi üretim ve yatırıma yönelik faktörler dikkate alınmaktadır.

Diğer yandan sanayileşme hızla geliştikçe ve hızlı ve çarpık kentleşme arttıkça, bu faktörler tarım ve orman alanların azalmasına neden olmuş, dolayısıyla madencilik faaliyetlerinin bulunduğu yerde sürdürülmesi konusunda sıkıntılar yaşanmaya başlamıştır.

Bu arada madencilik faaliyetlerinin sağlıklı ve verimli yürütülebilmesi için kullanılan makina ve ekipmanların düzenli bakımlarının yapılması gerekmektedir. Bu konuda yetkili kuruluşlar tarafından verilen tahribatsız muayene hizmetleri, işletmelerin kısa sürede ve kesintiye uğramadan faaliyetlerine devam etmelerine imkan vermektedir. Bu hizmetler sayesinde makina ve ekipmanların, ciddi hasarlara uğramadan, olası kusurları tespit edilmektedir. Ayrıca işletmede, iş akışlarında kesinti yaşanmaması ve tesislerin güvenli bir şekilde çalışması sağlanmış olmaktadır.

Kuruluşumuz gözetim ve numune alma hizmetleri arasında verilen ekipman denetim ve hizmetleri kapsamında, tahribatsız muayene hizmetleri de vermektedir. Bu hizmetler sayesinde işletmeler, güvenli, hızlı ve kesintisiz bir şekilde, daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli hizmetler vermektedir.

Ekipman denetim ve hizmetleri kapsamında verilen tahribatsız muayene hizmetleri yanı sıra kuruluşumuz başka gözetim ve numune alma hizmetleri de vermektedir.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.