Türcert Logo

EnglishChinese (Traditional)FrenchGermanGreekItalianPortugueseRussianSpanishTurkishPersianGeorgian

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Madencilik Hizmetleri

Sahada Endüstriyel Hizmetler - Fabrika ve Santral Örnek Analizi

Çeşitli şekillerde yapılan tanımlar, cevheri bir veya daha fazla mineralin biraraya getirdiği bir birikim olarak tanımlamaktadır. Madencilik sektöründe, endüstriyel minerallerin önemi giderek artmaktadır. Bu yüzden cevher yerine daha çok endüstriyel mineraller hakkında konuşulmaktadır. Cevher ifadesi genel olarak metal içeren mineralleri başka minerallerden ayırmak için kullanılmaktadır. Yani cevher kavramı ile mineral kavramı büyük ölçüde yer değiştirmiştir. Bugün özellikle rezervler tanımlanırken, cevher rezervi veya mineral rezervi ifadesi kullanılmaktadır.

Sahada Endüstriyel Hizmetler - Fabrika ve Santral Örnek Analizi

Madencilik çalışmalarında mineral kaynağı dendiği zaman, mineral veya minerallerin çıkarıldığı alanlar kastedilmektedir. Ancak bu tanıma göre yer kabuğu bir mineral kaynağı değildir. Jeolojik anlamda bir mineral kaynağından bahsedebilmek için, önce o malzeme için bir talep olmalıdır. Sonra o malzemenin kabul edilebilir bir yoğunlukta kaynakta birikmiş olması gerekir. Bu yoğunluk miktarı kanıtlanırsa, jeolojik hammaddenin mineral kaynağı kabul edilmesi için başka faktörler de dikkate alınmak zorundadır. Örneğin, mineral veya mineral gruplarının keşfedilmesi, çıkarılması ve işlenmesi, teknolojik açıdan mümkün olmalıdır. Ayrıca çıkarılmasında ve işletilmesinde yasal bir engel bulunmamalıdır. Bir de kaynağın yeterli miktar ve kalitede olması gerekmektedir. Bu faktörlerden biri eksik olursa, o hammadde mineral kaynağı olarak kabul edilemez.

Bu kapsamda olmak üzere gelişmiş laboratuvarlar tarafından gerçekleştirilen fabrika ve santral örnek analizleri önemli olmaktadır.

Kuruluşumuz analitik hizmetler arasında verilen sahada endüstriyel hizmetler kapsamında, fabrika ve santral örnek analizi hizmetleri de vermektedir. Bu hizmetler sayesinde işletmeler, güvenli, hızlı ve kesintisiz bir şekilde, daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli hizmetler vermektedir.

Sahada endüstriyel hizmetler kapsamında verilen fabrika ve santral örnek analizi hizmetleri, bu yönde kuruluşumuz tarafından verilen hizmetlerden sadece biridir. Bunun dışında başka birçok analitik test hizmetleri de verilmektedir.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.