Türcert Logo

EnglishChinese (Traditional)FrenchGermanGreekItalianPortugueseRussianSpanishTurkishPersianGeorgian

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Madencilik Hizmetleri

Yüksek Tanımlı Mineraloji - Isıya Dirençli Altın

Altının zenginleştirilme çalışmalarında ilk çağlardan beri gravimetrik yöntemler kullanılmaktadır. Genel olarak bu yöntemler, altın içeren minerallerin nispeten yüksek yoğunlukta olmaları ilkesine dayanır. Özellikle 1900’lü yıllarda siyanür bulunduktan sonra bu gravimetrik zenginleştirme yöntemi daha yaygın kullanılmaya başlanmıştır. Bu yöntem, içinde altının serbest ve iri taneli olarak bulunduğu cevherlerde etkili sonuç vermektedir. Bu zenginleştirme ile serbest kalan altın hemen alınır. Geleneksel yöntemlerle iri altın tanelerinin siyanür çözeltilerinde tamamen çözünmesi çok zaman alırken, gravimetrik yöntemlerle ayrılması çok çabuk olmaktadır. Yine geleneksel yöntemlerde altın tanelerinin kirli yüzeyleri, siyanür ile çözünmeyi engellediği için ilave bir işlemle temizlenmesi gerekirken, gravimetrik yöntemlerde buna gerek yoktur.

Yüksek Tanımlı Mineraloji - Isıya Dirençli Altın

Altının zenginleştirilmesinde kullanılan bir yöntem de yüzdürme yöntemidir. Bu yöntem genelde serbest ve ince taneli altının veya altın içeren sülfürlü, tellürlü minerallerin konsantrelerini elde etmek için uygulanmaktadır.

Yüksek ısıya dayanır altın ile ilgili problemlerin nedenleri genelde şu ikisidir: reaktif olmayan bir mineraldeki birkaç mikrometreden daha küçük ve dağınık bulunan altın parçacıklarının fiziki olarak kaplanması ya da siyanür ile yıkama sırasında, cevher bileşenlerinin birkaçının kimyasal müdahalesi. Birinci problemin çözümü için, kayaçta bulunan altının nasıl oluştuğunu anlamak çok önemlidir. Bunun için altın özellikleri araştırılır. İkinci problemin çözümü için de, etkin bir altın çözündürme için gerekli olan siyanür veya oksijen varken gerçekleşir. Bu durumda, siyanür ve oksijen konsantrasyonları arttırılır, ancak bu yöntem ekonomik bulunmamaktadır.

Kuruluşumuz yüksek tanımlı mineraloji hizmetleri kapsamında ısıya dirençli altın hizmetleri de vermektedir. Bu hizmetler sayesinde işletmeler, güvenli, hızlı ve kesintisiz bir şekilde, daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli üretim yapmaktadır.

Yüksek tanımlı mineraloji hizmetleri kapsamında verilen ısıya dirençli altın hizmetleri, bu yönde kuruluşumuz tarafından verilen hizmetlerden sadece biridir. Bunun dışında başka birçok metalurji ve proses tasarımı hizmetleri de verilmektedir.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.