Türcert Logo

EnglishChinese (Traditional)FrenchGermanGreekItalianPortugueseRussianSpanishTurkishPersianGeorgian

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Madencilik Hizmetleri

Yeterlilik Test Programları - Tetkikçi Destek Hizmetleri

Topağın derinliklerinden çıkarılan madenler, mineraller, taşlar ve benzerleri, birçok sektörde hammadde veya ara madde olarak kullanılmaktadır. Madencilik sektörü, gelişmekte olan ülkeler için oldukça büyük bir gelir kaynağıdır. Dünyada bugün 30 milyondan fazla insanın madenlerde çalıştığı tahmin edilmektedir. Bu sayının hemen hemen üçte biri kömür ocaklarında çalışmaktadır. Bu maden çalışanlarının değişik sektörlerde yarattığı iş gücü düşünülecek olursa, madencilik sektörünün neredeyse 300 milyon insanı yakından ilgilendirdiği söylenebilir.

Yeterlilik Test Programları - Tetkikçi Destek Hizmetleri

Maden çalışanlarının hepsi büyük madenlerde çalışmamaktadır. Küçük ölçekli madenlerde çalışan, pek küçümsenmeyecek sayıda işçi bulunmaktadır. Bu sayının 6 milyon olduğu sanılmaktadır. Ve ne yazıktır ki bu çalışanların birçoğu, güvenlik önlemlerinden uzak ve iş sağlığı kriterlerinin uygulanmadığı madenlerde çalışmaktadır.

Madencilik sektörü, kaza ve ölüm riski en yüksek sektörlerden biridir. Dünyada yaşanan iş kazalarının yüzde 1’i madenlerde meydana gelmektedir. Yaşamsal tehlike yaratan kazaların oranı ise yüzde 8’dir. Bu oldukça yüksek ve ürkütücü bir orandır. Bu bakımdan dünyada ve ülkemizde, sanayileşme ve teknolojik gelişmelerle birlikte, özellikle çalışanların sağlık ve iş güvenliği daha fazla önem kazanmıştır.

İş sağlığı ve güvenliği konusunun temel ilkeleri şunlardır:

  • İş sağlığı ve güvenliğini sağlamaya yönelik çalışmalar bir plan dahilinde yürütülmelidir (planlama).
  • Çalışmalar devamlı güncel tutulmalı ve kesintisiz olarak sürdürülmelidir (süreklilik).
  • Bu çalışmalar teknik ve bilimsel yöntemlere uygun yapılmalıdır (yöntem).

Bu bakımdan maden işletmelerinde bağımsız test ve analizlerin gerçekleştirilmesi için yeterlilik test programları uygulanmalı ve denetim yapacak kişiler desteklenmelidir.

Kuruluşumuz analitik hizmetler arasında verilen yeterlilik test programları kapsamında, tetkikçi destek hizmetleri de vermektedir. Bu hizmetler sayesinde işletmeler, güvenli, hızlı ve kesintisiz bir şekilde, daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli hizmetler vermektedir.

Yeterlilik test programları kapsamında verilen tetkikçi destek hizmetleri, bu yönde kuruluşumuz tarafından verilen hizmetlerden sadece biridir. Bunun dışında başka birçok analitik test hizmetleri de verilmektedir.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.