EUROLAB Logo

EnglishChinese (Traditional)FrenchGermanGreekItalianPortugueseRussianSpanishTurkishPersianGeorgian

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Belgelendirme Hizmetleri

ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi Belgelendirme Süreci Nasıldır?

Ülkemizde çevre yönetiminin geçmişine bakıldığı zaman, aslında yakın tarihe kadar çevre problemlerini ele alacak bir yapılanmadan söz etmek mümkün değildir. Bugün çevre problemleri bu kadar gündemde olmasına rağmen aslında bütün çevre problemlerini kapsayan bütüncül bir yapılanma yerine dağınık bir yapılanma göze çarpmaktadır. Çevre koşulları ile ilgili yetki ve sorumluluklar, çeşitli merkezi ve yerel kuruluşlar arasında, çeşitli yasal düzenlemelerle dağıtılmış durumdadır. Bu durum zaman zaman bakanlıklar arasında çatışmalara neden olmuştur. Örneğin Çevre Bakanlığı ve Bayındırlık Bakanlığı arasındaki çevre düzeni planlarının hazırlanması ve onaylanması ile ilgili birçok yasal çatışma olmuştur. 2011 yılında bakanlıklar yeniden düzenlenirken, Bayındırlık Bakanlığı ve Çevre ve Orman Bakanlığı kaldırılmış ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı kurulmuştur. Artık bu bakanlık çevre konuları ile doğrudan ilgilidir ve çevre yönetimi, çevresel etki değerlendirme izin ve denetimi ve tabiat varlıklarının yönetimi bu bakanlığın görevleri arasındadır. Çevre Kanunu’nun yürütmesinden Çevre ve Şehircilik Bakanlığı sorumludur, ancak çevrenin korunması ve geliştirilmesine yönelik bir takım görevler de Orman ve Su İşleri Bakanlığı’na verilmiştir.

ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi Belgelendirme Süreci Nasıldır?

Kamu yapılanması biraz oturmuş duruma gelse de çevre konusunda işletmelere düşen sorumlulukları belirleyen temel yaklaşım, ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi’ni kurmak ve uygulamaktır. İşletmeler ISO 14001 belgesine sahip olmakla ciddi kazanımlar elde etmektedir. Atık yönetimi, çevresel etki değerlendirmesi, gürültü yönetimi, hava kalitesinin kontrolü ve daha birçok noktada işletmelere düşen sorumlulukların, ISO 14001 standardının uygulanması ile üstesinden gelinmektedir.

Bu sistemi kuran ve başarılı bir şekilde yöneten işletmeler, akredite bir belgelendirme kuruluşuna başvurarak denetimden geçirilmeyi ve kendilerine ISO14001 belgesi verilmesini talep edebilirler.

İnşaat firmaları, hazır beton firmaları, tekstil firmaları, gıda firmaları, makine üreten firmalar, otomobil fabrikaları, tıbbi malzeme üreten firmalar, hastaneler ve sağlık kuruluşları ve daha birçok sektörden işletmeler ISO 14001 belgesi alabilirler. Bu işletmelerin ortak özellikleri faaliyetleri sırasında havaya, suya ve toprağa bırakılan atıkları olmasıdır.

Kuruluşumuz, çevreye olana duyarlı yaklaşmının da bir sonucu olarak, talep eden işletmelere ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi belgelendirme hizmetleri vermektedir.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.